“Kredi” ; Art Arda Dört Oyunla İstanbullu Tiyatroseverlerle Buluşuyor!

admin
23 Görüntülenme
“Kredi” ; Art Arda Dört Oyunla İstanbullu Tiyatroseverlerle Buluşuyor!

Türkiye’nin en köklü özel tiyatrolarından Ankara Sanat Tiyatrosu’nun, İstanbul’da ilk kez, AYSA Prodüksiyon’la birlikte sahneye koyduğu “Kredi”; tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor! İki usta oyuncu Güven Kıraç ve Emre Karayel’in başarılı performanslarıyla göz doldurduğu oyun; 4 Şubat Perşembe akşamı Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 5 Şubat Cuma akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 7 Şubat Pazar akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 8 Şubat Pazartesi akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde izleyicileriyle buluşuyor.

İspanyol oyun yazarı Jordi Galceran‘ın, kaleme aldığı “Kredi”; sistemin bizi hiç de gerekli olmayan harcamalara nasıl yönlendirdiğini komik bir dille anlatıyor. Oyun, kredi almak için gereken teminatın ne olduğu ya da kredi almak için neler yapılabilir gibi soruların cevaplarını Güven Kıraç ve Emre Karayel’in başarılı performanslarıyla izleyiciye sunuyor.

Kredi2

İspanya’da ekonomik kriz ilk sinyallerini vermeye başladığında Jordi Galceran tarafından kaleme alınan “Kredi”; bankaların kredileri kimlere verdiğini, verilen bu kredilerin yarattığı borçlanmanın, bireyden başlayarak aileyi ve toplumu saran bir tefecilik problemine dönüşüp dönüşmediğini sorguluyor. Kredi almak için gereken teminatın ne olduğu, teminat için sadece bir “söz”ün yeterli olup olmadığı gibi sorulara da yanıt arayan oyun; izleyicisine toplumsal borç batağıyla çevrelenmiş, özgün, dinamik, çılgınca olaylarla bezeli bir komedi sunuyor.

Türkçe çevirisini Deniz Yıldız’ın yaptığı “Kredi”nin yönetmen koltuğunda İskender Altın oturuyor. Yönetmen yardımcılığını Mahir İpek’in yaptığı oyunun kostüm ve dekor tasarımı ise Şirin Dağtekin’e ait.

“Kredi”; 4 Şubat 2016, Perşembe akşamı saat 20:30’da Kozyatağı Kültür Merkezi‘nde, 5 Şubat 2016, Cuma akşamı saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 7 Şubat 2016, Pazar akşamı saat 18:00’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde, 8 Şubat 2016, Pazartesi akşamı saat 20:30’da ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği yerlerin gişelerinden temin edilebilir.

Bilgi için:         http://www.aysaorg.com/

http://www.biletix.com/anasayfa/TURKIYE/tr

Grup indirimleri için:   AYSA Organizasyon

Tel: 0 212 2536711 – 05333734379

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku