Kültür Sanat Gazetecileri Platformu’ndan iletişim danışmanları ve organizasyon şirketlerine tepki!

editor
541 Görüntülenme

Kültür Sanat Gazetecileri Platformu, son zamanlarda bazı iletişim danışmanları ve organizasyon şirketleriyle kültür-sanat gazetecileri arasında yaşanan gerilime tepki göstererek konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Platformun açıklaması şöyle:

Basınımızda kültür-sanat bölümleri her geçen gün azalırken bazı iletişim danışmanlarının ve organizasyon şirketlerinin mecralar ile gazeteciler arasında anlam veremediğimiz hiyerarşiler kurduğunu ve yaptırımlar uyguladığını görüyoruz. Unutulmamalıdır ki, basınımızda ister yazılı basında çalışsın isterse dijitalde, her kültür-sanat emekçisi iletişim danışmanlıkları tarafından ölçülemeyecek değere sahiptir. Bundan dolayı bu değeri azaltmaya çalışan, sanatsal faaliyetlerle ilgili işin salt reklam ve pazarlama kısmına odaklanan, gazeteciler ile haber aracılığıyla iletişimde olduğunu hatırlamakta güçlük çeken iletişim danışmanlarıyla sağlıklı bir ilişkinin kurulamayacağı bizce çok açıktır.

Kültür-sanat gazetecileri olarak, bundan böyle meslektaşlarımıza saygısızlık yapan, gazetecileri manipüle etmeye çalışan iletişim danışmanları ile herhangi bir iş ilişkisi kurmayacağız.

Kültür Sanat Gazetecileri Platformu

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku