Kumbaracı50’de “Theatre Hours” Başlıyor!

editor
927 Görüntülenme

17 Nisan’da başlayacak olan Theatre Hours atölyeleri ile ilgili olarak Kumbaracı50’de yapılan açıklamayı aktarıyoruz:

Sezon başından beri Kumbaracı50’de yoğun bir şekilde hazırlanan Theatre Hours atölyeler konsepti, 17 Nisan’da başlıyor… Aslında atölyeler konsepti demek de tam karşılamıyor Theater Hours’un anlamını; daha çok, tiyatronun çeşitli alanlarının meraklısıyla buluşması diyebiliriz.

Tasarlanan atölyeler arasında, tiyatro denilince hemen akla gelebilecek, “Doğaçlama Atölyeleri” bulunduğu gibi, duyunca heyacan ve merak uyandıran “Makyaj Atölyesi – Yaşlandırma Makyajı” veya ses stüdyosunda yapılması planlanan “Radyo Tiyatrosu Atölyesi” ve “Çizgi Film Seslendirme Atölyesi”nin yanısıra “Kukla Yapım Atölyesi” ve bağlı olarak “Kendi Kuklanı Oynatma Atölyesi” gibi birçok atölye mevcut.

Aslında modern yaşamın yoğun temposu içinde koşturan insanlara, güzel hoş vakit geçirebilecekleri, arkadaşları ile eğlenebilecekleri, yeni insanlarla tanışabilecekleri, kendi içlerindeki bazı keşfedilmemiş noktaları keşfedecekleri, paslanmış noktaları parlatabilecekleri, tiyatroya dokunabilecekleri, tadımlık fırsatlar yaratmanın peşinde olan Theatre Hours için motto olarak “Taste of Theatre” seçilmiş.

Theatre Hours ekibi, planlı atölyelerin yanısıra, müdavimlerine yönelik çeşitli söyleşiler, buluşma etkinlikleri ve eğlenceli akşamlar kurgulayarak uygulamayı planlıyor.

İsim olarak neden İngilizce bir isim seçildi sorusuna da; hedef kitlelerinde ülkemizde yaşayan veya geçerken uğrayan her milletten insanın olduğu yanıtını veren Theatre Hours ekibi bu amaca yönelik İngilizce etkinliklerin de kısa zamanda programda yer alacağını belirttiler.

İlk olarak Doğaçlama Atölyeleri ile başlayacak olan Theatre Hours hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku