Kumbaracı50’den “Pera’nın Zamanı” 1 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor…

editor
70 Görüntülenme
Kumbaracı50’den  “Pera’nın Zamanı” 1 Ekim’de Seyirciyle Buluşuyor…

120 yılı aşkın tarihi boyunca balolara, konserlere, defilelere ve sıra dışı etkinliklere ev sahipliği yapan Pera Palace Hotel Jumeirah, 125.yaşını kutlamaya hazırlandığı bu günlerde yine bir ilke imza atıyor. Pera Palace Hotel JumeirahKumbaracı50 sahnesi ile birlikte odalarının, balo salonunun ve genel alanlarının bir sahne olarak kullandığı interaktif bir tiyatro oyunuyla sanat severlere eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Yaman Ömer Erzurumlu’nun yönettiği; farklı bölümlerini Gülhan Kadim, Seda Özen Yürük, Selin Girit, Selen Orcan, Yaman Ömer Erzurumlu’nun kaleme aldığı ve Altıdan Sonra Tiyatro’nun yürütücülüğünü yaptığı “Pera’nın Zamanı” oyunu Pera Palace’ın Agatha Christie, Greta Garbo, Ernest Hemingway ve Franz Joseph gibi ikonik misafirlerinin adlarını taşıyan odalarında ve bugüne kadar ilk Cumhuriyet Balosu gibi pek çok özel etkinliğe ev sahipliği yapmış Grand Pera Balo Salonu’nda geçiyor.

Pera’da zaman her yöne akar…
Pera Palace otelinde yıllardır biriken anılar zamanda bir tür kırılmaya sebep olur. Konukların bazıları odalarında bir döngü içerisinde takılıp kalmışlardır. Bellboylar, seyircilerin de yardımıyla odalarda bahar temizliğine başlar. Konukların Pera Palace’tan ayrılma vakti gelmiştir…

Yazanlar: Gülhan Kadim, Seda Özen Yürük, Selen Orcan, Selin Girit, Yaman Ömer Erzurumlu
Yöneten: Yaman Ömer Erzurumlu
Oynayanlar: Aslı Can Kortan, Aziz Caner İnan, Erkan Kortan, Hakan Emre Ünal, İhsan Dehmen, Merve Öztoprak Kantarcı / Seda Yürük, Özer Arslan, Seyfi Erol
Yardımcı Roller: Doğa Uğurel, Eyüp Çelik, Güray Doğru, Ozan Talay, Can Erol
Kostüm Tasarımı: Seda Özen Yürük
İşitsel Tasarım: Onur Kahraman
Teknik Tasarım: İhsan Dehmen
Fotoğraflar: Yücel Kurşun
Şarkılar // Söz ve Beste: Burçak Çöllü
Proje Koordinatörleri: Can Erol, Gülhan Kadim

Tiyatro severlerin kulaklıklarla takip edeceği ve farklı öyküleri izlerken otelde bir zaman yolculuğunu da deneyimleyeceği Pera’nın Zamanı oyunu, Ekim ayından itibaren Pera Palace Hotel Jumeirah’ta seyirciyle buluşacak.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku