Laçin Ceylan’ın Çarpıcı Performansıyla, Bu Dünyada Kadın Olmak!

admin
53 Görüntülenme
Laçin Ceylan’ın  Çarpıcı Performansıyla, Bu Dünyada Kadın Olmak!

Laçin Ceylan’ın tek kişilik performansıyla göz doldurduğu “Üç Oyun (Vurgun)”un üçüncü hikayesi “Medea Redux”; bir kadının küçük yaşta yaşadığı büyük bir travmanın ardından, acılarla birlikte gelen çarpıcı itiraflarını konu alıyor! Bu dünyada kadın olmanın zorluklarını, çocukluktan itibaren bir kadının ümitlerinin, geleceğinin nasıl acımazsızca yok edildiğini anlatan oyun; 6 Şubat Cumartesi akşamı ve 10 Şubat Çarşamba akşamı BitiyatroBisahnede.

Üç farklı kısa hikayenin anlatıldığı “Üç Oyun (Vurgun)”un üçüncü ve son oyunu “Medea Redux”; izleyiciyi kandırılma, aldatılma, ümitler ve aşka dair sorularla baş başa bırakırken, zamanın acımasızlığını da gözler önüne seriyor. Bu dünyada kadın olmanın zorlukları, 13 yaşındaki bir kız çocuğunun yaşadığı büyük bir travma sonrası tüm hayatının nasıl değiştiği; Laçin Ceylan’ın etkileyici oyunculuğuyla sahneye taşınıyor!

Bitiyatro - Uc Oyun (Vurgun) Yeni Gorseller  (1)

Gerçek hayattan alınmış üç farklı kısa hikayenin anlatıldığı “Üç Oyun: İphigenia Orem’de, Aziz Kazlar Çetesi, Medea Redux”; bir arkadaşa, bir dosta ya da bir yabancıya ayıkken, bunalımdayken hatta sarhoşken bile anlatılamayacak itiraflardan oluşuyor. Bir otel odasında buluşan; farklı zamanlarda aynı odada kesişen üç hikaye ve dört kişinin itirafları… Şu anımız gibi çabuk, karışık, yer yer komik ve trajik günümüz hikayeleri…

Ünlü yönetmen, senarist ve oyun yazarı Neil LaBute’un kaleme aldığı, Türkçe çevirisini Rüzgar Can Ekin Turan’ın yaptığı ve yönetmenliğini İskender Altın’ın üstlendiği “Üç Oyun (Vurgun)”un başrollerini; Laçin Ceylan, Murat Taşkent, Ezgi Yağ ve Sefa Tantoğlu paylaşıyor.

Bitiyatro - Uc Oyun (Vurgun) Yeni Gorseller  (17)

Üç Oyun (Vurgun); 6 Şubat 2016, Cumartesi akşamı saat 20:00’de ve 10 Şubat 2016, Çarşamba akşamı saat 20:30’da BitiyatroBisahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri; Biletix’ten ve Bitiyatro gişesinden temin edilebilir.

Bilgi için: http://www.bitiyatro.com, http://www.biletix.com

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku