M. Sadık Aslankara’nın Yeni Kitabı Çıktı: “Ondancı”

editor
833 Görüntülenme
M. Sadık Aslankara’nın Yeni Kitabı Çıktı: “Ondancı”

Dergimiz yazarı M. Sadık Aslankara’nın yeni kitabı “Ondancı” yayınlandı.

Bu hafta Can Yayınları tarafından çıkan “Ondancı”, birbirine bağlanan öykülerden oluşan 112 sayfalık bir roman olarak da okunabilir. Kitabın konusu kısaca şöyle:

“Kör olsaydım neleri yitirirdim sonsuzca? Sağır olsaydım ya da dilsiz? Burnum hiç mi hiç koku almasaydı ne yapardım? Kolsuz biri olmak nasıl bir şeydi acaba? Bense yürüyemiyordum, ayaklarım yok hükmündeydi. Annemin yaşamına ulanmış asalaktım bu nedenle. Pencere önüne ıhıyor, gözlerimin kazandırdığı görüntülerle günümü renklendiriyordum.

Çocuk felci nedeniyle yürüme yetisini kaybetmiş akıllı, duyarlı, uçarı bir oğlan çocuğunun hayata tutunma ve yaşam mücadelesini anlatıyor. Babasız büyüyen, ona koşulsuz bir sevgiyle bağlı yoksul annesinden başka kimsesi olmayan bu çocuk, muazzam hayal gücüne, zekâsına ve annesinin sebatkâr ilgisine karşın karamsarlık, umut ve isyan duyguları arasında gider gelir. Ta ki bir rastlantı eseri ondaki yetenekleri fark eden ve ona sonsuz bir dünyanın kapılarını açan kader arkadaşı yaşlı bir adamla tanışana kadar.”

M. Sadık Aslankara’nın kitabı “Ondancı” kitapçılardan ve internet üzerinden temin edilebilir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1