Makinist Gösteri Sanatları’ndan “Hansel ve Gretel’in Maceraları”, çocuklar için sahnede!

editor
1062 Görüntülenme

Yüzyıllardır söylenen Alman geleneği söylencelerini masallaştıran Grimm Kardeşler’in unutulmaz hikâyesi Hansel ve Gretel, şimdi Makinist Gösteri Sanatları’nın yepyeni uyarlaması “Hansel ve Gretel’in Maceraları” ile yeniden çocuklarla buluşuyor.

Orjinalinde, ülkedeki kıtlık yüzünden geçinemeyen ailesi tarafından ormana bırakılan çocukların, evlerine geri dönmeye çalışırken başlarına gelen olayların anlatıldığı masalın Makinist Gösteri Sanatları uyarlamasında, Hansel ve Gratel’i bambaşka bir “kendini bulma macerası” bekliyor.

Çocuklara hep “kötülerin kaybettiği ve iyilerin kazandığı” öğretisinin verilmeye çalışıldığı dünyada, Makinist Gösteri Sanatları onlara “dünyada kötülüklerin de olduğu ama buna rağmen neden iyi kalmamız gerektiğini” hem eğlenceli bir dil hem de macera dolu bir oyunla anlatıyor.

Aynı zamanda “ön yargının” ne demek olduğu ve sormanın; sorgulamanın öneminin işlendiği oyunda Hansel, Gretel, Zümrüdüanka, Cadı, Porsuk, Adel ve diğer karakterlerle çocukları çok eğlenceli, bol öğretili ve bambaşka bir Hansel ve Gratel hikâyesi bekliyor.

Genel sanat yönetmenliğini Şan Aydemir’in yaptığı oyunun uyarlamasını Gül Arda yaparken yönetmenliğini Tuba Aydın üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Zeynep Arslan, Gökhan Yılmazer, Gül Arda, Ali Bahadır Bahar, Tuba Aydın ve Erdoğan Soytürk bulunuyor.

Detaylı bilgi için: https://makinistgosterisanatlari.com/

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku