“Masa”lara Yayılanların Dergisi

editor
157 Görüntülenme
“Masa”lara Yayılanların Dergisi

Masa Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi ilk sayısıyla Mayıs 2016 tarihinden itibaren yayın hayatına başladı.

Popüler kültürün ‘dizüstü’ edebiyat ürünlerinin aksine, günlerce gecelerde ‘Masa’ların başında çalışanların ellerinde doğan dergi; resimden tiyatroya, müzikten sinemaya kadar birçok sanat alanına dair inceleme yazılarının yanı sıra, tüm edebi türlerde (deneme-öykü-şiir) serbest çalışmalara yer veriyor.

Masa 2016 Mayis Covers

Gazeteci, Yazar ve Eleştirmen Hayati Asılyazıcı’nın ‘Yayın Danışmanı’ olarak yer aldığı kadroda ‘Genel Yayın Yönetmeni’ koltuğunda geniş tecrübesiyle Gamze İyem yer almakta. Selnur Güneş ve Şeydanur Kantoğlu ikilisinin başarıyla yürüttüğü ‘Yazı İşleri Kurulu’nun yanı sıra Türkçe’nin temiz ve hatasız kullanımı noktasında, başarılı redaksiyon çalışmalarıyla katkı sağlayan Beyazıt Kahraman bulunmakta.  Yenilikçi bir konsept ve mizanpaj tasarımına sahip olan derginin ‘Görsel Yönetmenliği’ni Turgay Oğuz üstleniyor.

Dergi yazar kadrosunda; Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu, Burçak Evren, Özdemir Nutku, Müjdat Gezen, Haydar Ergülen, Tarık Günersel, Hayati Asılyazıcı, Hülya Nutku, Nesrin Kazankaya, Fatma Batukan Belge, Öner Yağcı gibi usta isimlerle genç kuşağın yetenekli yazarlarını ve çizerlerini bir arada barındırıyor.

Albert Camus’dan Yusuf Atılgan’a, İdil Biret’ten Tahsin Yücel’e, Sadri Alışık’tan Aziz Nesin’e ve Bedri Baykam’a, Türk ve dünya sanatına yön veren birçok kült sanatçı ve yapıta dair detaylı inceleme çalışmalarının bulunduğu dergi, sanatın her yönüne ilgi duyan okurların kendilerinden bir şeyler bulabileceği bir anlayışla raflarda ki yerini alıyor.

Klasik okuma alışkanlığını tekdüzelikten arındıran modern ve renkli görsel tasarımı; anlam ve dil bütünlüğüne sahip okuyucu dostu akıllı sayfa düzeniyle dikkatleri üzerine çeken dergi, yetenekli çizerlerin başarılı metin canlandırmalarıyla hayat bulan zengin içerikleri sayesinde türevleri arasında farklı bir çizgiyi kolayca yakalıyor.

Masa Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi, şimdi tüm Türkiye’de gazete ve dergi satış noktalarında okurları ile buluşmayı heyecanla bekliyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku