“Maşenka” 19. İstanbul Tiyatro Festivali’nde

editor
59 Görüntülenme
“Maşenka” 19. İstanbul Tiyatro Festivali’nde

Didaskali Tiyatro’nun yeni oyunu Maşenka, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (IKSV) tarafından

Düzenlenen 19. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez seyirci ile buluşacak. 10 Mayıs Cumartesi ve 11 Mayıs Pazar günü İkinci Kat Karaköy’de İngilizce üst yazıyla sahnelenecek olan Maşenka, ardından 15 ve 18 Mayıs’ta D22 Sahnesi’nde izlenebilecek.

Bu üçüncü projesinde Didaskali, İstanbul’un 1950’lerinde, Rusların yaşadığı bir pansiyona, pansiyonun salonuna bakıyor. Tüm tanımların değiştiği ve hatta önemini kaybettiği bir dönemde, tek geriye kalana, güzelliğe tutunmaya çalışan insanları anlatıyor.

Çisil Oğuz ve Berker Zor’un yazdığı metnin oyuncuları Metin Akdülger, Selin Altıparmak, Mert Kejanlıoğlu, Esme Madra, Çisil Oğuz, Nadir Sönmez ve Emre Yetim. Yönetmenlik görevini de üstlenen Çisil Oğuz’a, Meriç Aral ve Reyhan Özdilek yardım ediyor.

Didaskali, 2012 baharında, tiyatro eğitimlerine devam etmekte olan iki arkadaş, Çisil Oğuz ve Nadir Sönmez tarafından, Paris’te kuruldu. Eylül’de sahneledikleri ilk oyun Keşmekeş’in ardından, Galatasaray Lisesi’nde aynı sahneyi paylaşmış oldukları Selin Altıparmak’ın da katılımıyla, Nisan 2013’te Lars Norén’in Detay adlı oyununu sahneye koyuldu. Geçtiğimiz Eylül itibariyle çalışmalarına İstanbul’da ağırlık veren Didaskali’nin kadrosu, bu projede de genişliyor. Medcezir dizisinden tanınan Metin Akdülger ve Çoğunluk filmi ile birçok ödüle layık görülen Esme Madra’nın yanı sıra Mert Kejanlıoğlu ve Emre Yetim de Maşenka’da yer alıyor.

10 ve 11 Mayıs’taki festival gösterimlerinin biletlerine IKSV’den, 15 ve 18 Mayıs’taki gösterimlerin biletine ise D22 gişesinden erişilebilir.

Bilgi ve rezervasyon için:
www.didaskali.org
www.facebook.com/didaskalitiyatro
didaskalitiyatro@gmail.com

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku