Mevlüt Demiryay hayata veda etti…

editor
851 Görüntülenme

Tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay vefat etti.

İBB Şehir Tiyatroları kadrolu oyuncusu olan Demiryay’ın vefat haberini tiyatrodan yakın arkadaşı olan Hüseyin Köroğlu  şu sözlerle duyurdu:

“MEVLÜT DEMİRYAY…
Türk Tiyatrosu’nun, sinemasının emekçisi… Birlikte çok yolculuklar yaptık… Saygılı Yosma, Coriolanus, 4. Murat, Arka Bahçe oyunlarında hem yönetmen, hem oyuncu olarak beraberdik… Dosttu, arkadaştı, kardeşti, adam gibi adamdı… Çok kıymetli anlar paylaştık…Üzgünüm, gerçeğe gitti… Yalnızlaştık… Ustalar onu karşılamıştır… Yaktığı ışıklar yolunu hep aydınlatsın… Söz bitti… Hep bizimle olacak… Sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum… 
Güle güle…”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İBB Şehir Tiyatroları’ndan Mevlüt Demiryay için yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Değerli Sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz.

Sanatçı, 26 Haziran 2019 Çarşamba günü kılınacak öğle namazını müteakip Niğde Ulukışla Mezarlığı’na defnedilecektir. “

Mevlüt Demiryay Kimdir?

Sanatçı, 1 Ocak 1965 Niğde doğumludur. 

Fosforlu Cevriye, Seni Seviyorum Rosa, Dönersen Islık Çal, Şahmaran, Mavi Sürgün, Baba, Çatı, Sinekli Bakkal filmlerinde rol almıştır. Olacak O Kadar dizisindeki oyunculuğuyla tüm Türkiye tarafından tanınmıştır. 

İBB Şehir Tiyatroları’nda Kral Ölüşüyor, Çengi, IV. Murat, Yaz Gecesi Rüyası, İlk Göz Ağrısı, Ölü Ordunun Generali, Kösem Sultan, Arka Bahçe, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz  oyunlarında rol almıştır.

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku