Nejat İşler Bodrum’da Tiyatro Kurdu…

editor
104 Görüntülenme
Nejat İşler Bodrum’da Tiyatro Kurdu…

Bodrumda yaşayan ünlü oyuncu Nejat İşler, Muğla Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileriyle ‘Bodrum Deneme Sahnesi’ adlı tiyatro grubunu kurdu. Grup ilk oyununu 24 Haziran ve 1- 2 Temmuz tarihlerinde sergileyecek. Türkiye’de daha önce uygulanmamış bir teknikle hazırlanan oyun, Bodrum Belediyesi ve Acıbadem Hastanesi’nin katkılarıyla ücretsiz olarak izlenebilecek.

Bodrum Deneme Sahnesi’nin Genel Koordinatörlüğünü de yapan Nejat İşler, yarın akşam ilk kez, Ayşe Bayramoğlu’nun ‘Beyaz Yalanlar’ adlı oyunuyla seyirci karşısına çıkacak.

İstanbul Şehir tiyatroları yönetmenlerinden Arif Akkaya’nın yönetmenliğini, Ümit Ertemiz’in teknik yönetmenliğini yaptığı oyun, Herodot Kültür Merkezi’nde 24 Haziran ve 1- 2Temmuz tarihlerinde saat 20.00’de sergilenecek.

Beldem Şengül, Bilgesu Gökçearslan, Burçin Yel, Serkan Sesli ve Simge Ece Çağlar’ın sahne alacağı oyunla ilgili olarak Bodrum Deneme Sahnesi adına yazılı bir açıklama yapan Nejat İşler, “Amacımız, öğrencilerimizle beraber profesyonel bir kadroyu birleştirmek, ilçemizde devamlı perde açan ve ülke çapında işler yapan bir tiyatro kazandırmak. Bunun için vereceğiniz her türlü katkı bizim için itici güç olacaktır. Bodrum’un aydınlık yüzünün, başka memleket köşelerine de ilham vermesini temenni ederiz” dedi.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku