Nilüfer Belediyesi – Mitos Boyut “Sahne Eseri Yazma Yarışması” Sonuçlandı…

editor
42 Görüntülenme
Nilüfer Belediyesi – Mitos Boyut “Sahne Eseri Yazma Yarışması” Sonuçlandı…

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun, Mitos Boyut Yayınları ile birlikte düzenlediği “Sahne Eseri Yazma Yarışması” sonuçlandı. 98 eser arasında yapılan değerlendirmede Ata Tuncer’in yazdığı “Kraliçe Gece” birinciliğe değer görüldü.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatroya eser kazandırılması adına önemli bir yarışmaya bu yıl ortak oldu. Önceki yıllarda Mitos Boyut Yayınları tarafından düzenlenen “Sahne Eseri Yazma Yarışması” bu yıl Nilüfer Belediyesi iş birliği ile düzenlendi. Yeni yazarları teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışma bu yıl büyük ilgi gördü. 98 oyunun başvuruda bulunduğu yarışmada, Yeditepe Üniversitesi Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Metin Balay, yazar, dramaturg, yönetmen Prof. Dr. Beliz Güçbilmez, Devlet Tiyatrosu Bursa Bölge Müdürü Ömer Naci Topçu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, yazar ve yönetmen olarak çalışan, Altıdan Sonra Tiyatro, Kumbaracı 50 sahnesinin kurucularından ve halen oyuncusu, yazarı, yönetmeni olan Yiğit Sertdemir ile Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncusu Pınar Hande Kaplan, Seçici Kurul’u oluşturdu. Oyunları titizlikle okuyan Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda Ata Tuncer’in yazdığı “Kraliçe Gece” birinciliğe değer görüldü. Fatma Onat’ın yazdığı “İsli Yaprak Sarması” ikinci seçilirken, Fatih Köse’nin yazdığı “Savaşın Son Günü” isimli eser de üçüncü oldu.

Kasım ayında düzenlenecek törende dereceye girenlerin ödülleri verilecek. Ödül töreninde ayrıca yarışmanın 2018 şartnamesi de açıklanacak.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku