Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” tüm dünyada 400. ölüm yıldönümünde anılan William Shakespeare’in “Romeo ve Juliet” isimli en çok bilinen oyunlarından biri ile izleyicilere 6 Ekim’de merhaba dedi. Nazım Hikmet Kültürevi sahnesinde 2016-2017 sezonunu “Romeo ve Juliet” ile açan tiyatro her cuma, cumartesi aynı sahnede oyunlarını saat 20:00’de sahneleyecek.

“Romeo ve Juliet”i güncel Türkçeye Ahmet Sami Özbudak uyarladı, Serdar Biliş’in yönettiği oyunun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer, kostüm tasarımı Tomris Kuzu, koreografisi ise Tuğçe Tuna’ya ait. Romeo’yu Mert Tiryaki’nin, Juliet’i Melissa Akman’ın canlandırdığı oyunun diğer oyuncuları Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Meral Kaya, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz ve Yüce Armağan Erkek.

15 yaş üzerindeki izleyiciler için, çağdaş bir yorumla sahnelenecek oyun tek perde ve 100 dakika sürüyor. Biletleri Nazım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi ve Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu gişelerinden satın alınabilecek.

Nilüfer’de artık matine var, matinede askıda bilet var!

Bu sezondan itibaren Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” oyunlarını cumartesi günleri saat 15:00’de de sahneleyecek. Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” matine’de 15-25 yaş arası  ve 65 yaş üzeri seyirciler için askıda bilet uygulamasına başlıyor. Sınırlı sayıda olacak olan askıda bilet için rezervasyon yaptımak gerekiyor. Bilgi için tiyatro@nilufer.bel.tr adresine a-posta yollayabilir ya da 4132737 numaralı telefondan Nazım Hikmet Kültürevi aranılabilir.

Sezonun diğer oyunları,

Geçen sezonu kapalı gişe tamamlayan, Orhan Kemal’in romanından Engin Alkan’ın sahneye uyarladığı “Tersine Dünya” bu sezon da seyirci ile buluşmaya devam edecek.

Sezonun ikinci oyunu ise Hagop Baronyan’ın yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği ve Bediha Ener ile baş rolünü paylaştığı “Şark Dişçisi” olacak. Oyun 3 Kasım 2016 tarihinde Nazım Hikmet Kültürevi sahnesinde prömiyer yapacak. Ve sezon süresince tüm oyunlarımız İstanbul, Ankara Antalya ve yurt dışı turnelerinde seyirci ile buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here