Ekin Yazın Dostları bu yıl 2.sini vereceği tiyatro ödüllerini 26 Mayıs akşamı sunacak, Ekin Yazın Dostları verdiği ödülleri şöyle açıklıyor: “Merhaba, biz yıllardır her ay bir kitap okuyup, bu kitabı bazen yazarıyla , bazen çevirmeniyle buluşup tartışan bir okuma grubuyuz. Son yıllarda tiyatro ve felsefeyle de uğraş alanımıza aldık. Seminerler düzenliyor, belirlenen oyunları izliyor, hocalarımız nezaretinde düşünceler üretiyoruz. Her yıl TÜYAP Kitap Fuarına katılıyoruz, orada söyleşiler düzenliyoruz. Son iki yıldır tiyatro ödülleri vermeye başladık. Sesimizi duyurmamıza yardım eder misiniz?

2013′den bu yana Tiyatro Ödülleri veren ve seçici kurulu Aydın Ergil, Aysel Sakarya, Gülseren Bektaş, Hatice Dolu, Nurdan Ergil ve Seray Anıl‘dan oluşan Ekin Yazın Dostları, bu yıl, seçki kapsamında olan 42 tiyatronun 79 oyununu değerlendirdi. Oyunların tam listesini şurada bulabilirsiniz:

Seçici Kurul bu yıl 21 dalda 26 ödül belirledi. Bu yıl bu ödüllere bir de Ekin Yazın Dostları Tiyatro Tartışma Platformu’nun (ki bu platform yaklaşık 30 kişiden oluşmaktadır) “Özel Ödülü” eklendi.

Bu ödüller “Ekin Yazın Dostları’nın 2014′de en çok beğendiği sanatçılar ve oyunlar“ olarak tarihe geçecek. İşte tek hedefimiz bu.

Ödül töreni 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü Saat 20:30′da Akatlar Kültür Merkezi‘nde gerçekleşecek.”

Kazananlar: http://ekinyazint.wordpress.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here