Okay Temiz Çocukluk Hayaline Kavuştu…

editor
202 Görüntülenme
Okay Temiz Çocukluk Hayaline Kavuştu…

‘Gelecek topraklarımızda’ Okay Temiz yıllarca hayalini kurduğu traktörüne, çocukluk hayallerine kavuştu.

okay-temiz-6

Yıllarca çocukluğunun geçtiği, 12 yıl boyunca ailesinin tarım ve hayvancılıkla yurdumuza hizmet ettiği çiftlikte yaşama hazırlandığı yıllarda çiftliklerini devrettiklerinde kalbinde hep yer alan ve hayallerini süsleyen traktöre onlarca sene sonra kavuştu.

Bu yıl harap halde bulduğu gençlik ateşini üç ay boyunca en ince ayrıntısına kadar toprakla buluşturmak çalıştı. 1950 model Massey Ferguson marka bir traktör. Her detayında emek verdiği hayaline 78 yaşında yeniden can verdi ve bu haklı hazla onu İstanbul sokaklarıyla tanıştırdı.

okay-temiz-10

Ülkemizin yıllar boyunca büyümesinde, gelişmesinde büyük önemi olan tarımcılık ve hayvancılığın günümüzde azalan değerine, yeniden topraklarımızda yapılan üretimin kıymetine dikkat çekmek ve kendisi gibi herkesin önem vermesi gerektiğini vurgulamak üzere traktörü yürür hale getirdiğini ifade etti.

Büyüme çağlarında toprakla buluşmanın yaşamı boyunca müziğindeki yerini her zaman vurgulayan sanatçı, ülkemizin yeniden o parlak günlerine dönmesini, üreterek topraklarımızın zenginliğinin öne çıkarılması için teşvik edilmesini arzuluyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku