Orhan Aydın Serbest…

editor
102 Görüntülenme
Orhan Aydın Serbest…

Sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımları nedeniyle sabah saatlerinde gözaltına alınan, sanatçı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Orhan Aydın’ın gözaltına alınma sebeplerinden biri olan tweet şu: “Yasasın Hayat, Yaşasın Tiyatro”.

Polis merkezinden ayrılırken açıklama yapan Orhan Aydın , “Hakkımda iki tane ihbar dosyası var. Biri Erzurum’dan diğeri ise Antalya’dan geliyor. İlkine gerçekten çok güldüm ikincisinde de emniyet müdürlüğünde bile kahkaha attım” dedi.

Orhan Aydın, “47 yıldır bu coğrafyada sanat yürüten bir sosyalistten hiç kimse hiçbir biçimde ne yaparsa yapsın bir FETÖ’cü, bir darbeci çıkartamaz. Hayatımı darbelere karşı kurmuş ve oluşturmuş bir adamım, dolayısıyla iki dosya da ifade verdim. İkisinin de davası ya sürecek ya da kapanacak. Bir diğer dava daha var, Vatan Caddesi’nde bir talimat var. Onun için de ifadeye gideceğim. Onun da ne olduğunu bilmiyorum. Eve geldiler gözaltına aldılar. Ortada herhangi bir darp yada benzeri bir şey yok. İfademi verdim şimdi hastaneye gidiyorum. Hastanede darp edilmediğime dair rapor alacağım ve ardından serbest kalacağım” şeklinde konuştu.

Orhan Aydın, 24 Haziran seçimlerinde Bu Düzen Değişmeli platformunun İstanbul milletvekili adayıydı.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku