Orhan Veli, Tiyatro Kumpanyası’nda

editor
35 Görüntülenme
Orhan Veli, Tiyatro Kumpanyası’nda

Türk edebiyatının unutulmaz şairi Orhan Veli, Tiyatro Kumpanyası’nın oyunuyla sahneye taşınıyor!

Tiyatro Kumpanyası, usta oyuncu Kemal Kocatürk’ün yönetmenliğindeki oyunu “Ben Orhan Veli”yi sahnelemeye hazırlanıyor. Ayça Kocatürk’ün müziği, Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in oyunculuğuyla sergilenecek oyun, 21 Aralık Pazar günü saat 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 23 Aralık Salı günü saat 20.30’da Kozzy Gazanfer Özcan – Gönül Ülkü Sahnesi’de ve 28 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Türk Edebiyatının usta isimlerinden Orhan Veli, yeni sezonda izleyiciyle buluşuyor. Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olan “Ben Orhan Veli”nin ilk gösterimi 21 Aralık Pazar günü saat 16.00 Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak. 23 Aralık Salı günü saat 20.30’da Kozzy Gazanfer Özcan – Gönül Ülkü Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak olan oyun, 28 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde olacak.

Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen yanlarını ortaya çıkaran “Ben Orhan Veli”, şairin fikirlerinin bugünü nasıl kucakladığını gözler önüne seriyor. Oyun, Orhan Veli’nin ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu anlatırken, geçen zamanın ülkemiz değerlerinden, kültüründen ve insanından neler çaldığını da gösterecek.

Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in rol alacağı oyun, Ayça Kocatürk’ün birbirinden güzel besteleriyle Orhan Veli şiirlerini bir şölene çevirecek. Dekor ve kostümün Sırrı Topraktepe’ye ait olduğu oyunda ışık ise Aslı Atasoy’a ait.

“Bir Garip Orhan Veli” adıyla yıllarca Orhan Veli’yi oynayan ve adeta onunla özdeşleşen, unutulmaz usta oyuncu Müşfik Kenter’in anısına Orhan Veli’nin 100. doğum yılı eşlik edecek.
Oyunun biletleri, Biletix’ten ve oyunun gösterimde olduğu tiyatro gişelerinden temin edilebiliyor.

İlgili Kişi:
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr

Tiyatro Kumpanyası
Kemal Kocatürk’ün “Yalansız, yalın ve harbiden tiyatro” söylemi etrafında şekillenerek Türk tiyatrosuna yeni bir soluk getiren Tiyatro Kumpanyası, 2011’de Can Yücel’den Genco Erkal’ın uyarladığı ve Kemal Kocatürk’ün yönetip oynadığı “Can” adlı tek kişilik oyunla tiyatro dünyasına merhaba demişti. Yayınladığı tek kitapla 50’nin üzerinde baskıya ulaşan ve Türkiye’nin en çok okunan şairlerinden biri olmasıyla ünlenen Ahmed Arif’in yaşam öyküsünü “Hasretinden Prangalar Eskittim” adlı oyunuyla 2012’de şiir severlere aktaran Tiyatro Kumpanyası, 2013 başında çocuklara yönelik şiddet karşıtı, müzikli ve danslı “Oturan Boğa” adlı çocuk oyununu sahneye koymuştu. Aynı yıl mutsuz bir ailenin mutluluğu arayan küçük kızının öyküsünün anlatıldığı “Küçürekkız” ise, önce Makedonya’daki Mot Festivali’nde, daha sonra da İstanbul’da izleyiciler ile buluşmuştu. Ve son olarak da masal tadında politik güldürü oyunu “7000 Yıllık Uçan Halıya Ters Binen Hırcar” sahnelendi.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku