“Orman Lokantası” İş Sanat’ta Çocukları Bekliyor

editor
658 Görüntülenme
“Orman Lokantası” İş Sanat’ta Çocukları Bekliyor
Bilindik masalların yeniden yorumlayan Evvel Dışından Masallar serisinden “Orman Lokantası”, küçük izleyicileri harika bir masala konuk olmaya davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcı olarak sesiyle hayat vereceği Orman Lokantası, 27 Ocak Pazar günü saat 15:00’de İş Sanat Konser Salonu’nda çocukları eğlence dolu bir maceraya çıkaracak.
Oyunun Konusu:
Hikâyenin masal anlatmayı çok seven kahramanı bir gün, aynı masalları anlatmaktan sıkılır. Üstelik masallardaki kötü kalpli kurtlardan, korkunç kahkahalı cadılardan da hiç hoşlanmaz. Tüm masal kahramanları iyi kalpli olsun, hepsi birbiriyle dost olsun ister.
Düşünür, taşınır ve bu duruma harika bir çözüm bulur: Masalları, kötü kalpli kahramanlardan arındırarak yeniden yazar. Çünkü masallar değişirse dünyanın da değişebileceğini düşünür. Orman Lokantası, kahramanımızın bu yöntemle anlattığı bir Hansel ile Gretel hikâyesi… Ama bildiğimiz Hansel ile Gretel hikâyesinden biraz daha farklı. Çünkü bu masalda kötü kalpli cadılara yer yok.
Hansel ile Gretel, ormandaki bir kulübede odunculuk yapan anne ve babalarıyla birlikte yaşıyorlar. Ev işlerine yardım ettikten sonra çıkıp ormanda oyunlar oynuyorlar ve hava kararmadan önce eve dönüyorlar. Bir gün ormanda dolaşırlarken oyun oynamaya öyle dalıyorlar ki zamanın nasıl geçtiğini unutuyorlar. Ağaçların arasında saklambaç oynarken yollarını kaybediyorlar. Ama Hansel’in cebine doldurup yol boyu bıraktığı çakıl taşlarını takip ederek eve dönmeyi başarıyorlar. Günlerden bir gün, iki kardeş yine oyun oynamak için ormana gidiyor. Oyunlar oyunları, saatler saatleri kovalıyor ve sonunda yine kayboluyorlar. Bakalım bu kez Hansel’in cebindekiler, iki kardeşin evlerine dönmesini sağlayacak mı?
Oyunun Künyesi:
Yazan: Yekta Kopan
Yöneten: Serdar Biliş
Anlatan: Sevinç Erbulak
Sahne ve dekor tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm: Tomris Kuzu
Müzik: Çiğdem Erken
Koreografi: Tuğçe Tuna
Oyuncular: Barkın Sarp, Sevda Baş, Su Şanad, Yağmur Başkurt,
Dansçılar : Uğurcan Arıkan, Pınar Akyüz
Müzisyenler : Burçak Göllü, Fulya Renda, Mert Can Bilgin, Orcan Koç, Özge Metin

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku