“Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur”, farklı sahnelerde seyircisiyle buluşuyor

editor
678 Görüntülenme

Prömiyerini 24 Aralık’ta yapan Cihangir Akademi’nin yeni oyunu “Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur”, seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

Oyun Hakkında:

“Bir yerlerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Toplu olarak kandırıldık. Kimse büyürken bize gerçeklerden bahsetmedi. Bence hepimizi filmler zehirledi. Özellikle de romantik filmler. Şimdi size bunun hikâyesini anlatacağım, kendi hikâyemi.”

Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş

Dramaturji ve Reji: Şule Ateş 

Pınar Göktaş bu eğlenceli ‘anlatıda’, aşk filmlerindeki ‘mükemmel uyum’ fikriyle büyülenen bir kız çocuğunun aşkı arayışını ve cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden; kişisel hikâyesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor. Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikaye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, hit şarkıları ve vintage objeleri arasında dolaştırıyor.

Proje Şule Ateş’in 2019 yaz aylarında, beş oyuncu ile başladığı ‘Hikâye Anlatıcılığı Yöntemi ile Solo Performans Tasarımı’ başlıklı atölye sürecinde yaratıldı. Pınar Göktaş’ın kişisel hikâyesi, provalar sırasında oyuncu ve yönetmenin kolektif çalışmasıyla, sahne üzerinde geliştirilerek sahnelendi.

Samsun’dan Notting Hill’e uzanan, arada Pasinler’den doğru bir ‘askeri darbeyle’ (!) sarsılan, dürüst, cesur, kahkaha dolu bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi ‘Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur’. Aynı zamanda Tarkan’a yazılmış, çok güzel bir teşekkür mektubu.’’ Nazım Dikbaş

Oyunun Künyesi: 

Süre: 60 dakika

Teknik: Hasan Nizamoğlu

Teşekkürler: 

Prova Mekânı Sponsoru Swing İstanbul Dans Stüdyosu

Ülkü-Ahmet Göktaş

Ali İhsan Elmas

Selin Özdemir

Burcu Yıldız

Bahadır Songül

Alper Sümer

Can Cecikoğlu

Özgür Çetimen

 

Oyun Programı: 

4 Şubat Salı 20.30     Zeytuna
9 Şubat Pazar 18.oo  Zeytuna
15 Şubat Cmrt 18.30  Moda Sahnesi
18 Şubat Salı 20.30   Zeytuna
25 Şubat Salı  20.30   Koma Sahnesi
26 Şubat Çarş 20.30 Bomontiada

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku