İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2014-2015 tiyatro sezonunda, yurtiçi ve yurtdışı turnelerine devam ediyor. 2012-2013 tiyatro sezonundan bu yana Şehir Tiyatroları sahnelerinde ilgiyle izlenen ve birçok ödül alan “OYUN”, Kore turnesinde seyirciyle buluşacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2014-2015 tiyatro sezonunda, yurtiçi ve yurtdışı turnelerine devam ediyor. 2012-2013 tiyatro sezonundan bu yana Şehir Tiyatroları sahnelerinde ilgiyle izlenen ve birçok ödül alan “OYUN”, Kore turnesinde seyirciyle buluşacak. “OYUN”, 13-15 Eylül 2014 tarihleri arasında Gyeongju Sanat Merkezi Gösteri Sahnesi’nde saat 19.30’da sahnelenecek.

Samuel Beckett’in yazdığı Şahika Tekand’ın yönettiği “OYUN”, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra meydana gelen değişimler, yeni toplumsal yapılanmalar sonucunda bireyin duyduğu yalnızlık ve çaresizliği, günümüz insanının değişmeyen ve günden güne çoğalan çelişkilerini, yönetmenin çağdaş ve özgün üslubuyla sahneye taşıyor.

“17. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri”nde Yılın En Başarılı Sahne Tasarımcısı ve Yılın En Başarılı Işık Tasarımcısı Ödülleri’ni, “Lions Tiyatro Ödülleri”nde Yılın En Başarılı Işık Tasarımcısı Ödülü’nü, 11. Tiyatro Tiyatro Dergisi Ödülleri’nde Yılın Işık Tasarımı Ödülü’nü alan oyunun çevirisini Levent Mollamustafaoğlu, sahne tasarımını Esat Tekand, kostüm tasarımını Ayşen Aktengiz, ışık tasarımını Şahika Tekand yaptı.

Oyunda; Ali Mert Yavuzcan, Ali Gökmen Altuğ, Aslıhan Kandemir, Aslı Aybars, Esin Umulu, Nurdan Kalınağa, Ozan Gözel, Özge Özder, Özgür Tanık, Pelin Budak, Nagihan Gürkan, Ayşegül Cengiz Akman, Seda Fettahoğlu, Yeliz Gerçek, Selen Kartay, Mehmet Okuroğlu, Çağlar Yiğitoğulları rol alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here