Prof.Dr. Beliz Güçbilmez ile “Tersine Mühendislik” 23 Ağustos’ta Eskişehir’de!

editor
648 Görüntülenme

Prof. Dr. Beliz Güçbilmez’in “Tersine Mühendislik: Yazmak İçin Okumak” atölyesi 23 Ağustos’ta Eskişehir’de başlıyor.

Tersine Mühendislik: Yazmak için Okumak atölyesi ikinci kez Eskişehir’e geliyor. 23-27 Ağustos tarihleri arasında beş gün üst üste gerçekleştirilecek buluşmaların mekânı, Eskişehir Okulu çatısı altında Uçurtma Kitap-Cafe olacak. Adres ve saat bilgilerini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Beliz Güçbilmez atölye çalışmasını şöyle özetliyor:

Ev ödevsiz, “dersin derste öğrenildiği” bir yöntemle çalıştığımız bu atölyelerde, daha önce hiç okumadığımız gibi okumaya başlıyoruz. Atölyelere katılanların ortak refleksi daha önce bu okuma yöntemiyle karşılaşmadıkları için hayıflanmak oluyor. Ama şair öyle yazdığı için biliyoruz ki, “hiç bir şeye geç kalınmaz.”

Her buluşmada  birlikte bir öykü okuyor ve bir hikâyenin nasıl kurulduğunu anlıyoruz. Konuştuğumuz hemen her şey, “kendimiz yazarken de bunu aklımızda tutmalıyız, kullanmamız gereken araçlar bunlar, hikâye böyle oluşturuluyor”a çıkıyor. Yani atölyenin bu ayağı  pratik bir uygulama içermediği halde, yazma yönteminize doğru çalışıyor. O nedenle “evet, herkes yazabilir” diyoruz. Yazmaya okumaktan başlıyoruz.

Atölye programını okuyup “atölyede ne yapıyoruz?” sorusunun yanıtını aldınız diyelim, hâlâ aklınıza takılan kimi sorular var, onların yanıtlarının bir kısmına da kavuştunuz.

İsterseniz bir de atölyelere  katılanlar ne demişler ona bakın.  Karar verir gibi olduysanız, burada bulamadığınız  bilgiler, aklınıza takılan sorular ve kayıt için  info@belizgucbilmez.com adresine mail atabilirsiniz.

Atölye buluşma saatleri: Hafta içine denk gelen günler 19:00- 21:00, hafta sonu ise: 14:00-16:00 arasında toplam 10 saat .

Adres: Uçurtma Kitap Cafe Adres: İstiklal, Adalar Sk. 23/B, 26010 Odunpazarı/Eskişehir

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku