Ragıp Yavuz Hakkında İstanbul Şehir Tiyatroları Yönetimi Soruşturma Başlattı.

editor
122 Görüntülenme
Ragıp Yavuz Hakkında İstanbul Şehir Tiyatroları Yönetimi Soruşturma Başlattı.

Yeni Akit’in hedef gösterdiği Ragıp Yavuz hakkında İstanbul Şehir Tiyatroları yönetimi soruşturma başlattı. Sanatçı soruşturma kararını kişisel sosyal medya hesabından paylaştı.

ragip-yavuz-sb

Ragıp Yavuz hakkında 27 ve 31 Mayıs 2016 tarihlerinde Yeni Akit’te yayınlanan haberlerde sanatçının Gezi Direnişi döneminde sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar yer almıştı. Sanatçı Yeni Akit tarafından bu paylaşımlar nedeniyle hedef gösterilmişti. Aradan bir hafta geçtikten sonra İstanbul Şehir Tiyatroları yönetimi tarafından sanatçı hakkında soruşturma açıldığı tebliğ edildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ragıp Yavuz şunları kaydetti: “27 ve 31 Mayıs 2016 tarihlerinde Yeni Akit gazetesinin yaptığı hedef gösterici yayınların ardından İ.B.B. Teftiş Kurulu hakkımda soruşturma başlatmıştır ve 7 Haziran 2016’da tebliğ etmiştir. Aynı içerikte, İ.B.B. Şehir Tiyatroları Yönetim Kurulu’nun aldığı bir diğer soruşturma kararı ise, evrak tamamlanmadığı için henüz tebliğ edilmedi.1980’de faşist Kenan Evren cuntası tarafından 1402 sayılı yasayla kurumdan ihraç edilmiştim. Benzer bir uygulama ile ve 36 yıl sonra yine bir ‘İhraç’ kararı ile karşılaşırsam, söyleyebileceğim tek şey -ülkem adına çok üzücü de olsa- ‘nerede kalmıştık’ olur. Bakalım günler ne gösterecek? Bütün meslektaşlarımın alkışı bol olsun. Gelecek günler geçen günlerden güzeldir eninde sonunda.” dedi.

CkhRC7mWEAE1o_i

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku