Darbe girişimi bahanesiyle cadı avına dönen, FETÖ bahanesiyle tüm muhaliflere uzanacağı artık görünür kılınan tasfiyelere bir yenisi daha eklenerek, daha önce açığa alınan İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları yönetmeni Ragıp Yavuz’un kurumla ilişiği kesildi.

Ragıp Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
MESLEKTAŞLARINA VE KAMUOYUNA!
31 ağustos 2016 itibariyle; İ.B.B. Teftiş ve Yüksek Disiplin Kurullarının; Sosyal medyayı kullanarak “ŞEHİR TİYATROLARI’NI SİYASİ VE İDEOLOJİK ÇEKİŞME VE ÇATIŞMALARIN ODAĞI HALİNE GETİRDİĞİM” suçlamasıyla açtığı iki soruşturmada verdiğim savunmalar “YOK” sayılarak ve aynı 12 eylül 1980 askeri faşist cunta döneminde de yaşadığım gibi “ÖZLÜK HAKLARIM GASP EDİLEREK DEVLET MEMURLUĞUNDN İHRAÇ EDİLMEME” ve bir yönetmeni olmaktan gurur duyduğum Şehir Tiyatroları’ndan “KOVULMAMA” karar verildi… “HUKUK”una inanmadığım bir Türkiye’de  bu “HUKUKSAL” süreç muhtemelen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar uzayacaktır!

42 yıldır sahnedeyim ve selam verirken bir kz bile yüzüm kızarmadı! Çünkü ne kendimi, ne ekibimi, ne de seyircimi kandırmadım ve kimse de beni kandırmayı başaramadı! Ve hangi koşullarda olursam olayım daha güzel, daha mutlu bir türkiye için, halkların, emeğin ve barışın kardeşliği için inatla ve “RAĞMEN” tiyatro üretmeye devam edeceğim…

Bilinsin isterim ki, perdenin ne zaman kapanacağına ancak yönetmen karar veriri…

Ve sanatçı son sözü karanlığa bırakmaz…

Saygı ve dostlukla”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here