Sağlık teknikeri AŞT’ye müdür olunca oyuncular ayaklandı

editor
2714 Görüntülenme

Antalya Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar görülmemiş bir uygulamayı hayata geçirdi. Sağlık teknikeri Antalya Şehir Tiyatrosu’na (AŞT) şube müdürü olarak atandı. Görevden alınan müdürün devlet tiyatrosu dahil 20 yıllık sanat kurum tecrübesi vardı. Eski müdür ise tarım şube müdürlüğünde atıl bir konuma getirildi. Liyakat diye sürekli iktidarı eleştiren CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sağlık teknikerinin tiyatro müdürü olarak atanmasıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından bir sağlık teknikerinin tiyatro şube müdürü olarak atanmasının yankıları devam ediyor.

Sağlık teknikeri Osman Arı’nın göreve gelir gelmez yıllarını tiyatroya adamış sanatçılara mobing uygulaması sanatçıları çileden çıkardı.

Eski genel sanat yönetmeni Mehmet Özgür ve 12 tiyatro sanatçısına Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık teknisyeni kadrosu olan müdür Osman Arı tarafından mobing uygulanması Ankara’da CHP genel merkezinde yankı buldu.

CHP genel merkezinden edinilen bilgilere göre;  Kemal Kılıçdaroğlu her platformda liyakat sahibi insanların göreve gelmesini söylerken bu uygulamanın CHP’nin bu konuda elini zayıflattığı öne sürüldü.

Bu konuyla ilgili bir araştırma yapılması yönünden talimat veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sağlık teknikerinin ne işi var tiyatroda?” diyerek memnuniyetsizliğini dile getirdiği ifade edildi. 

Sağlık Teknikeri Tiyatro Şube Müdürü Osman Arı, Özgür ve 12 sanatçıya prova ve oyun olmadığı halde mesai uygulaması yapıyor.

Türkiye’nin en önemli tiyatro sanatçılarını depodan bozma bir yerde her gün tutmak suretiyle yapılan uygulama bununla da kalmıyor.

Oyun ve prova olmaksızın her gün  09:00 – 16:30  tutuluyorlar ve giriş çıkış imzası attırılıyor.

AŞT’de geçtiğimiz günlerde Özgür’ün işten çıkarılmasının ardından Böcek’le görüşmeye giden 48 kişinin daha işine son verilmişti.

 

Kaynak:https://www.mygazete.com/kultur-sanat/saglik-teknikeri-ast-ye-mudur-olunca-oyuncular-ayaklandi-h34858.html?fbclid=IwAR1FyZg7euRcoA4gn2TIjso8HTCfoqyd-Lqrme8l2020pPZnaR7TZjQdH1A

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku