“Şair” tiyatroseverlerle Buluştu

editor
146 Görüntülenme
“Şair” tiyatroseverlerle Buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan “Şair” isimli oyununun galası 23 Ekim Perşembe günü saat 20.00’de SDKM’de gerçekleşti. M. Sait Karaçorlu’nun yazdığı eserde Akif’in hayatından kesitler yer alıyor.

5. FRANK İLE SAHNE AÇILMIŞTI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu yıl sezonu ‘5. Frank’ adlı oyunla açtı. ‘Yüreğime Kar Yağıyor’ isimli tek kişilik oyunun ardından milli şairimiz M. Akif Ersoy’un hayatını, mücadelelerini ve ideallerini anlatan “Şair” adlı oyunun galası yapıldı. Şehir tiyatroları bu sezon “Yusufçuk”, “Gişe”, “Eski Fotoğraflar”, “Kıl Çadırların Düşü”, “Beyaz Tay”, “Kurdele Ya da Artı Sonsuz”, “Çıkmaz Sokak Çocukları” gibi eserleri de sahneye koyacak.

KARAÇORLU YAZDI, SEÇKİN YÖNETTİ
Mehmet Sait Karaçorlu’nun yazdığı oyunu S. Bora Seçkin yönetiyor. Oyunda yönetmen yardımcılığını Emel Pala üstleniyor. Bülent Baytar, Serhat Güzel ve Tarık Keskiner’in rol aldığı oyunda dekor ve kostüm tasarımda Mehmet Emin Kaplan, dramaturgda Sevil Koç, ışık tasarımda Fatih Mehmet Haroğlu, müzikte Ali Otyam, ses tasarımda İlker Sevüker, görsel tasarımda M. Serkan Aktü, ışık kumandada Bülent Balcı, ses kumandada Ahmet Tanık, görsel kumandada M. Serkan Aktü, aksesuarda Mustafa Küçük, sahne terzisi Sezai Çakmar, sahne teknisyenleri Hakan Altun, Murat Gün ve Yüksel Kızılcık​ görev alıyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku