Sanatçılardan Emine Bulut cinayetine tepki: ‘Kıyamet kop artık’

editor
517 Görüntülenme

Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran (43) tarafından 10 yaşındaki çocuğunun yanında bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut (38) cinayeti büyük tepki topladı. Sanatçılar da sosyal medya hesaplarından Emine Bulut ve diğer kadın cinayetlerini kınadılar.

Olayın ardından ortaya çıkan görüntülerde Emine Bulut’un “Ben ölmek istemiyorum” diye feryat ettiği, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.’nin de “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görüldü.

İlyas Salman:Ölmek istemiyorum diyen ses, bütün kadınların sesiydi. Bu son olsun başka kadınlar ölmesin #EmineBulut”

İlyas Salman@cicekabbasbilo

Ölmek istemiyorum diyen ses, bütün kadınların sesiydi. Bu son olsun başka kadınlar ölmesin

188 kişi bunun hakkında konuşuyor

Gökhan Özoğuz: “Çocuk ve kadın cinayeti ve istismarı konusunda artık devletimiz çok çok sağlam,kesin ve sert kararlar alıp uygulamalıdır. Sadece bu kınamaları yapıp geçiyoruz fakat her geçen gün daha ağırlaşıyor. Bir saniye durup şu olanın sizin başınıza geldiğini düşünsenize? #EmineBulut”

Gökhan Özoğuz

@gokhanozoguz

Çocuk ve Kadın Cinayeti ve İstismarı konusunda artık Devletimiz çok çok sağlam,kesin ve sert kararlar alıp uygulamalıdır.
Sadece bu kınamaları yapıp geçiyoruz fakat her geçen gün daha ağırlaşıyor. Bir saniye durup Şu olanın sizin başınıza geldiğini düşünsenize?

4.709 kişi bunun hakkında konuşuyor

Fatma Turgut: “İzlediğim şeyin gerçek olmaması için her şeyimi verirdim. Yemin ederim! Aklım dimağım alacak halde değil. Ne zaman bitecek bu cinayetler? Ne zaman duracak? #eminebulut”

fatmaturgut

@fatmaturgut

İzlediğim şeyin gerçek olmaması için her şeyimi verirdim. Yemin ederim! Aklım dimağım alacak halde değil. Ne zaman bitecek bu cinayetler? Ne zaman duracak?

57 kişi bunun hakkında konuşuyor

Umay Umay: “anne lütfen ölme .. ölmek istemiyorum.. kıyamet kop artık #eminebulut”

umay umay@umay_umay

anne lütfen ölme .. ölmek istemiyorum..
kıyamet kop artık

585 kişi bunun hakkında konuşuyor

Hazal Kaya: “Kutsal olan aile değil,insan yaşamıdır! Engellemeniz gereken boşanmalar değil kadın cinayetleridir! Erkek terörüne de erkek terörü denir,bunu tartışmaya açamayacak kadar çok kayıp verdik! O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun..Durdurun bu cinayetleri artık! #EmineBulut”

Hazal Kaya

@HazalKaya110

Kutsal olan aile değil,insan yaşamıdır!Engellemeniz gereken boşanmalar değil kadın cinayetleridir!Erkek terörüne de erkek terörü denir,bunu tartışmaya açamayacak kadar çok kayıp verdik!O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun..Durdurun bu cinayetleri artık!

22,2 B kişi bunun hakkında konuşuyor

Haluk Levent: “Bu ülkede kadın olmak! Çocuk olmak! #EmineBulut ile ilgili tüm twitlerinizi okudum. @av_turgayozcan ve ekibi ile birlikte katile en ağır ceza verilmesi için uğraşacağız. Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır! Ahbap’lar olarak ne gerekiyorsa yapacağız.”

Haluk Levent

@haluklevent

Bu ülkede kadın olmak!
Çocuk olmak! ile ilgili tüm twitlerinizi okudum. @av_turgayozcan ve ekibi ile birlikte katil’e en ağır ceza verilmesi için uğraşacağız.

Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır!
Ahbap’lar olarak ne gerekiyorsa yapacağız.

9.027 kişi bunun hakkında konuşuyor

Berna Laçin: “Kadın üzerinden kendi namusunu ölçen erkek zihniyeti! Başkası üzerinden kendini tarif etme öğretisinin sapkınlığını tüm doğan çocuklara anlatmak, okullarda ders niyetine okutmak gerek! Herkes kendinden mesul! Kadın, başka biri! BAŞKA BİRİ!”

berna lacin@bernalacin35

Kadın üzerinden kendi namusunu ölçen erkek zihniyeti!
Başkası üzerinden kendini tarif etme öğretisinin sapkınlığını tüm doğan çocuklara anlatmak, okullarda ders niyetine okutmak gerek! Herkes kendinden mesul!
Kadın, başka biri! BAŞKA BİRİ!

392 kişi bunun hakkında konuşuyor

Yekta Kopan: “Sahte üzüntülerinizin, ucuz cümlelerinizin, ikiyüzlü ahlakınızın, yapıştığınız koltuklarınızın, sefil meşrulaştırma çabalarınızın hepsinden daha değerli o söz: ‘Anne lütfen ölme!’ #EmineBulut #benölmekistemiyorum”

Yekta Kopan

@yektakopan

Sahte üzüntülerinizin, ucuz cümlelerinizin, ikiyüzlü ahlakınızın, yapıştığınız koltuklarınızın, sefil meşrulaştırma çabalarınızın hepsinden daha değerli o söz: “Anne lütfen ölme!”

628 kişi bunun hakkında konuşuyor

Ahmet Mümtaz Taylan: “Seni biz el birliğiyle; sessizliğimizle öldürdük.”

ahmet mümtaz taylan@taylan1789

Seni biz el birliğiyle; sessizliğimizle öldürdük.

Resmi Twitter'da görüntüle
3.372 kişi bunun hakkında konuşuyor

Emre Aydın: “#EmineBulut #EmineBulutİcinAdalet”

 

 

Orhan Aydın: Her vicdanlı can duyar Emine Bulut’un “ölmek istemiyorum” çığlığını ve 10 yaşındaki çocuğun “anne lütfen ölme” iniltisini…sen duymazsın..adaletin nefret..aklın kara.. ruhun sefil.
Görüntünün olası içeriği: açık hava

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku