Geçtiğimiz sezon başında seyirciyle buluşan ve üç farklı seçici kuruldan üç ödüle layık görülen “AÇLIK” ikinci sezonuna başlarken, 20. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ilk gösterimini yapan “O / HAKKÂRİ’DE BİR MEVSİM” ilk sezonunda seyircisiyle buluşacak.

Biri yerli edebiyatımızdan, diğeri Avrupa edebiyatından olmak üzere iki önemli romanı sahneye uyarlayan Sarı Sandalye, tiyatroseverlerin yanı sıra edebiyatseverleri de ikincikat’a bekliyor olacak…

hakkaride-bir-mevsim

O / HAKKÂRİ’DE BİR MEVSİM
O, kendini bir gün ülkenin doğusunda, bir dağ başında, Hakkâri’nin Pirkanis köyünde bulur. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz. Düş ile gerçek arasında yol alırken bir yandan orayı ve oradakileri tanımakta bir yandan da kendini var etme çabasındadır. Döngüsel bir biçimde kurulup parçalanan yollarda, O ve Onlar yaşar, ölür ve anlaşırlar.

Sarı Sandalye, sahnelemede oyuncuların beden ve vokal sınırlarını sonuna kadar kullanırken, mekânı da olaylarla birlikte her defasında yeniden inşa ediyor.

Yazan: Ferit Edgü, Uyarlayanlar: Erhan Çene, Çağdaş Ekin Şişman, Yiğit Tuna, Yönetenler: Yiğit Tuna, Çağdaş Ekin Şişman, Dramaturji: Erhan Çene, Oynayanlar: Kutay Sandıkçı, Gizem Ancı Aktepe, Gizem Taştan, Doğa Nalbantoğlu, İlyas Özçakır, Ozan Çelik, Yusuf Tan Demirel

aclik

AÇLIK
“Açlık”, insan ilişkilerinin karmaşıklığını, insan topluluklarında ortaya çıkan zalimlikleri, bir genç yazarın trajik hikâyesi üzerinden anlatır.

Kristiana sokaklarında her şey gayet iyidir, müthiş bir hava, ilham, güzel kadınlar, yardımsever insanlar… Kahramanımız umut dolu, doludizgin yazarlık kariyerinin basamaklarını tırmanır… Etraftaki herkes, her şey kahramanımızın macerasına biraz daha heyecan katar ve hayatı durdurulamaz bir akışa girer.

Yazar: Knut Hamsun, Çeviren: Behçet Necatigil, Yöneten: Doğa Nalbantoğlu, Oynayanlar: Şeyiba Ceren Ülgen, Nazlı Ceren Tekeli, Canan Günaştı, Emirhan Altunkaya, Berk Kalyoncu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here