Her Yıl, 1 Nisan’da Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından verilen “Savaş Dincel Ödülleri” sahiplerini buldu.

Bu yıl “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü, Kar Küresinde Bir Tavşan adlı oyundaki performansıyla Defne Halman; “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü, Anlatılan Senin Hikayendir adlı oyundaki performansıyla Levent Üzümcü; “En İyi Yönetmen Ödülü”nü, Sırça Hayvan Koleksiyonu adlı oyunla Yıldırım Fikret Urağ; “En İyi Yazar Ödülü”nü İse Sadece Diktatör adlı oyunla Onur Orhan aldı.

Defne Halman

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Defne Halman“Savaş Dinçel, oyuncu olarak, insan olarak çok sevdiğim, saydığım, önemsediğim, değer verdiğim bir ustamdı. Savaş abiyle birlikte çalışma fırsatına eriştiğim için çok şanslıyım. Benim için müthiş bir deneyimdi, bir öğrenme ve keşif süreciydi. Savaş Dinçel adına verilen tiyatro ödülünün Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından kararlaştırılması çok büyük bir önem, değer ve anlam taşıyor. Bunca kötülüğün, karamsarlığın, karanlığın olduğu bir dönemde bu ödüle layık görülmek bir umut ve mutluluk kaynağı oldu” diyerek duygularını ifade etti.

Anlatılan Senin Hikayendir1

En İyi Erkek Ödülü’nü alan Levent Üzümcü ise“Çok özel biri Savaş Abi benim hayatımda. Onun adına verilen bu ödül hayatımdaki en önemli onurlardan biri. İyi ki tanımışım, iyi ki çalışmışım onunla” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here