Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu Amerika’da

editor
569 Görüntülenme

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde Seferihisar Belediyesi bünyesinde oluşturulan Ulamış Köy Tiyatrosu kıtalararası bir üne ulaştı.

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Vedat Murat Güzel yönetimindeki Ulamış Köy Tiyatrosu Belgeseli, Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde bulunan Docademia platformunun düzenlemiş olduğu 3. Kısa Belgesel (Docademia’s 3rd Short Documentary) Festivali’nde resmi seçki bölümüne seçilmeye hak kazandı. Farklı kültürlere ait sesleri, fikirleri, renkleri dünyaya duyurmayı amaçlayan Docademia platformu sayesinde Ulamış Köy Tiyatrosu Belgeseli’ni binlerce üniversite öğrencisi izleme fırsatı yakalayacak.

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Vedat Murat Güzel ‘’Ulamış’ta kadınlarımız tiyatro ile hayata yeniden sarıldılar. Çalışmalara katılan, oyunlarda sahne alan 70’li yaşlarda teyzelerimiz var. Bu belgesel ile Türkiye’de ki köy yaşamının gerçekliği bir nebze de olsa oradaki insanlara aktarılabilirsek ne mutlu bize! Sanat ve sanatçıya verdiği önem ile bize sunduğu imkanlar için Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e teşekkür ediyoruz. Bu başarı hepimizin’’ diyerek mutluluğunu dile getirdi.

 

Haberin kaynağı:https://www.izgazete.net/kultur-sanat/seferihisar-belediyesi-ulamis-koy-tiyatrosu-amerikada-h37508.html?utm_campaign=nabizapp.com&utm_medium=referral&utm_source=nabizapp.com&ocid=Nabiz_App

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku