İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2016-2017 sezonunda “Bir Kümes Hikayesi” adlı yeni çocuk oyununu seyircisiyle buluşturuyor. Hilmi Zafer Şahin’in yazıp, Ebru Üstüntaş’ın yönettiği oyunun ilk gösterimi 20 Kasım Pazar günü Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde saat 12.00‘de ve 15.00‘de ilk kez çocuk seyircilerle buluşacak.

Oyunun konusu; Kümeste yaşayan hayvanların dünyasına çocukların gözünden bakan oyun, kümes sakinlerinin maceralarını keyifli, eğlenceli ve eğitici bir dille anlatırken, çocuklara, birlik beraberlik içinde yaşama, arkadaşlık ve yardımseverlik gibi konular üzerine de önemli mesajlar  veriyor.

Müzik ve dansın yoğun biçimde iç içe geçtiği “Bir Kümes Hikâyesi”, gözü doymazlığın olumsuzluğunu, aile dayanışmasını, anne-çocuk sevgisi ve birlikten güç doğacağı değerini işliyor. Çocuk seyircilerin duygu ve yöneliş olarak kendine yer bulabileceği oyun, müzikten şarkılara, danstan görsel öğelere Çocuk Tiyatrosu’nun anlatım olanaklarını eğlenceli bir dille sahneye taşıyor.

Sahne tasarımını ve kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Murat Özdemir’in, efekt tasarımını Harun Özdamar’ın, müziğini Mertol Şalt’ın, koreografisini İbrahim Ulutaş’ın, dramaturgisini Özge Ökten’in yaptığı oyunda;  Enes Mazak, Erkan Akkoyunlu, Esra Ede, Fatma İnan, Hasip Tuz, Kamer Karabektaş, Mana Alkoy ve Neşe Ceren Aktay rol alıyor.

3 yaş ve üzeri çocukların seyredebileceği oyun, 20, 27 Kasım 2016 ve 4 Aralık 2016 tarihlerinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde.

1 YORUM

  1. oyuncular aynı zamanda kostümler çok iyi ama şunu es geçmeden yapamıyıcam oyunun müzikleri çok iyi aynı zamanda ses kalitesi bir çok özel tiyatroya taş çıkarır çok beğendim burada efekt tasarımı ayrı alkışlamak gerekiyor .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here