İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları,  Özgür Kaymak’ın yazıp yönettiği Son adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Oyun, 11 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.

Oyunun Konusu
Tüm bilgi dijital ortama aktarılmış, insanlar tek tek damgalanıp sınıflarına göre bölgelere yerleştirilmiş ve hafızalarını silen bedava yemeklerin etkisiyle her şeyi unutmaya başlamışlardır. Değiştirilmemiş gerçeklerin yazılı olduğu tek şey, tüm diğer belgelerle birlikte yok edilen işaretli kağıtlardır. Karşılayıcı ve onunla yolu kesişenler şimdi hem kendi unutturulmuş geçmişlerine sahip çıkmak hem de gerçekleri kendilerinden sonrakilere aktarabilmek için bu kağıtların peşindedir.

Dramaturgisini Sinem Özlek’in, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli’nin, kostüm tasarımını Duygu Türkekul’un, ışık tasarımını Mustafa Türkoğlu’nun, müziğini Akın Sevgör’ün, efektlerini Harun Özdamar’ın yaptığı, fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda; Aslı Menaz, Aslı Şahin, Can Alibeyoğlu, Cemal Ahhan Şener, Emre Çağrı Akbaba, Ercan Demirhan, Neslihan Ayşe Öztürk, Onur Demircan, Özgür Atkın, Tarık Köksal, Volkan Öztürk, Yağmur Ulusoy ve Zeki Yıldırım rol alıyor.

Oyun, 11-14 Ocak ve 18-21 Ocak 2017 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here