100. Yılını kutlayan Şehir Tiyatroları, kurucusu Muhsin Ertuğrul’u, Muhsin Ertuğrul metinlerini seslendiren 28 sanatçının katıldığı ve sonunda Muhsin Ertuğrul’un dijital olarak sahnede canlandırıldığı bir gece ile andı.

muhsin_kutlama1

Gece sürecinde, Muhsin Ertuğrul’un Kurucusu olduğu Şehir Tiyatroları’ndan; Ayla Algan, Taner Barlas, Metin Çoban, Yunus Eski, Zihni Göktay, Nedret Güvenç, Tomris İncer, Hikmet Körmükçü, Toron Karacaoğlu, Nurperi Nurdan, Şükrü Türen, Aliye Uzunatağan, Engin Uludağ, ve Devlet Tiyatroları’ndan Kürşat Alnıaçık, Cengiz Baykal, Metin Belgin, Ayşe Lebriz Berkem, Sema Çeyrekbaşı, Ülkü Duru, Zeynep Erkekli, M. Ali Kaptanlar, Atsız Karaduman, Murat Karasu, Levent Öktem, Defne Yalnız Şener, Sumru Yavrucuk, Işıl Yücesoy Muhsin Ertuğrul’un sanat yaşamı boyunca çeşitli mecralarda yazdığı metinleri seslendirdiler.

Gecenin sürprizi olarak Muhsin Ertuğrul, adını taşıyan Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde dijital olarak canlandırıldı ve kendi sesiyle seyircilere seslendi.

Muhsin Ertuğrul’un doğduğu hafta olması sebebiyle üzerinde “İyi ki doğdunuz Ertuğrul Muhsin” yazan bir pasta Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul, Erhan Yazıcıoğlu ve Gencay Gürün tarafından kesilerek seyircilere ikram edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here