“Şeker Portakalı” Çocuklar İçin Sahnede

editor
715 Görüntülenme
“Şeker Portakalı” Çocuklar İçin Sahnede

Dünya edebiyatının önde gelen eserlerinden “Şeker Portakalı” Tiyatro Bozok tarafından sahneye taşınıyor. Sahnelenme hakları, Editora Melhoramentos’dan alınan oyun 2018/2019 sezonu boyunca seyirciyle buluşacak.

Jose Mauro De Vasconselos’un kaleme aldığı ve dünya çocuk edebiyatının en sevilen eserlerinden olan Şeker Portakalı, Tiyatro Bozok yorumuyla sahneye taşınıyor. Vasconcelos tam on iki günde yazdığı bu romanı “yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını” söylemiştir.

Oyun, çok fakir bir ailenin yaramaz ama zeki çocuğu Zeze’nin bahçelerindeki “Şeker Portakalı” fidanı ile arkadaşlığı ve şehrin en güzel arabasına sahip olan Portekizli ile dostluğunu anlatmaktadır.

Jose Mauro De Vasconselos’un yazdığı, Filiz Bozok’un uyarlayıp yönettiği oyunun çevirisi Ezgi Özel Karaçay tarafından yapıldı. Afiş Tasarımı illüstratör Sunghee Park’a ait olan Şeker Portakalı’nın yapımcılığını Metin Bozok, organizatörlüğünü İlhami Akcan, ses ve ışık tasarımını Onur Çayırdere üstleniyor. Provaları yaklaşık iki ay süren oyunda; Gökhan Soykök, Büşra Kübra Pişkin, Naz Kaya, Alperen Biseli, Mücahit Bedri Nazifoğlu rol alıyor.

Sadece çocukların değil, yetişkinlerinde hayata, dostluğa, paylaşıma ve sevgiye dair pek çok şey bulacağı oyun, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak.

OYUN TARİHLERİ:

21 Ekim Pazar / 14.00

Trump Kültür ve Gösteri Merkezi

1 Kasım Perşembe / 11.00 – 14.00 (iki seans)

Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi

3 Kasım Cumartesi / 12.00 – 14.00 (iki seans)

Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi

11 Kasım Pazar / 13.00

İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1