Selen Korad Birkiye İle Yaratıcı Drama Atölyeleri

editor
1053 Görüntülenme
Selen Korad Birkiye İle Yaratıcı Drama Atölyeleri
Şubat ve Mart ayları yaratıcı dramayla uğraşanlar ve farklı konularda eğitim almak isteyenler için pek çok alternatif sunuyor.
Selen Korad Birkiye film çalışmaları, psikoloji, antropoloji ve dramatik yapı odaklı dört farklı atölyeyi yaratıcı drama yöntemiyle buluşturuyor. İlk atölye İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde düzenlenecek Yaratıcı Drama ile masal tasarımı. Altı saat boyunca masalın yapısı ve tasarımı üzerinden yapılacak atölye daha önceleri yaratıcı drama eğitimi almış katılımcılara açık. Başvurular kayit@istanbuldrama.com.tr‘ye yapılabilir.
Birkiye, Yok Yok Atölyeleri kapsamında ise hem ayrı ayrı modüller hem de konuların yakınlıkları nedeniyle tamamı takip edilebilecek üçer saatlik üç atölye yapacak. Kısaca sosyal bilimlerden ilgi çekici konular olarak tanımlanabilecek atölyelerin ilki Kadın ve Erkek Arketipleri adını taşıyor. Atölyede, tüm toplumların kollektif bilinçaltında bulunan arketipler vasıtasıyla kadın ve erkeği nasıl değerlendirdiğimizi, bu arketiplerin hayatımızda kimi zaman ne gibi önyargıları belirlediklerine göz atılacak.  Ünlü psikiatrist C.G. Jung’un kuramının izinde, özel yaşamdan iş yaşamına, tüketici davranışından oy verme tercihlerine kadar kollektif bilinçaltımıza nüfuz etmiş süreçler ve kavramlarla tanışılacak atölye 15 Şubat’ta gerçekleşecek.
16 Şubat’ta Ada Sanat’ta yapılacak ikinci atölye ise Şamanın Dansı adını taşıyor.  Bu atölyede şaman inancının A,B,C’si, yani şamanizmin kozmolojisi, şaman seçimi, günümüzdeki izleri konusunda antropoloji bazlı bir atölye.
Birkiye, 15 Mart’ta ise Kahraman’ın Yolculuğu atölyesi düzenleyecek. Joseph Campbell’ın kahramanın yolculuğu şifrelerinin kült filmlerden örneklerle izinin sürüleceği atölyeyi özellikle Tolkien meraklılarına hitap ediyor.
Yok Yok Atölyeleri için 0216 906 00 47 no.lu telefondan rezervasyon yapılabilir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku