Selen Uçer, 4 kadının bir adamın hayatına sıkışıp kaldığı “Poz”da, hayatını tek bir erkeğe adamış, kendine ait hiçbir kimliği olmayan ama bir taraftan siyasete atılmaya hazırlanan saygın, masum eş Fazilet karakterine hayat veriyor! Gözünün önünde şekillenen hiçbir şeyi görmeyen ya da görmek istemeyen Fazilet’i ustalıkla sahneye taşıyan başarılı oyuncu Selen Uçer’e “Poz”da, Esra Dermancıoğlu, Gülce Oral ve Banu Çiçek Barutçugil eşlik ediyor. Ahlak kavramının masaya yatırıldığı oyun, 24 Kasım 2014, Pazartesi akşamı saat 20.30’da, İkincikat Tiyatro/Karaköy’de.

Poz (2)

Bugüne kadar yer aldığı projelerde oyunculuğuyla kendisinden sıkça söz ettiren Selen Uçer, bu kez Fazilet karakteriyle karşımıza çıkıyor. Uçer, toplumda saygın bir yeri olan aydın gazeteci Rıdvan Kahraman’ın eşi Fazilet karakterini canlandırdığı “Poz”da; kocasının gölgesinde yıllarca yaşamış, başı dik, akıllı ama bir o kadar da sindirilmiş, kendi kararlarını vermekte zorlanan “kutsal dul eş”i büyük bir ustalıkla sahneye taşıyor. Yıllarca saygın kahramanın saygın eşi rolünü başarıyla oynayan Fazilet, ölen kocasının yasının ardından onun demokrasi mücadelesini sürdürmek için de siyasete atılmaya karar verir. Tam seçim kampanyası sırasında Rıdvan’ın hayatıyla ilgili bir belgesel çekimi teklifi gelince de memnuniyetle kabul eder ve bu belgesel çekimi sırasında bütün gerçekler tüm çıplaklığıyla masaya yatar.

Konu başlıklarına seyircilerin karar verdiği, sanatçıların, ne yazacağı, ne yöneteceği ve ne oynayacağı kura ile belirlenen #YarınınOyunları projesinin ikinci oyunu olan “Poz”‘un; senaryosu Deniz Madanoğlu‘na, yönetmenliği ve ışık tasarımı Sami Berat Marçalı‘ya, dekor tasarımı Elif Sönmez Horozoğlu‘na, kostüm tasarımı ise Hakan Akkaya‘ya ait.

İkincikat Tiyatro tarafından sahnelenen, Hakan Akkaya, Life Is Film ve Yves Rocher’in sponsor olduğu “Poz”, 24 Kasım 2014, Pazartesi akşamı saat 20:30‘da İkincikat Tiyatro/Karaköy‘de.

Poz (4)

POZ”
Gazeteci Rıdvan Kahraman’ın ölümünün 1. yıldönümünde 4 kadın, yaslı eşinin evinde belgesel çekimi için toplanır. Politikaya atılmaya hazırlanan Rıdvan’ın eşi Fazilet Hanım’ın Kahraman’ın manevi kızı İrem’le ilgili şüpheleri vardır. Kahraman çiftinin yanında uzun yıllar çalışmış asistan Azra ve belgeseli çekecek olan Betül’ün de katılımıyla çekim Rıdvan’a saygı duruşundan çıkar ve dörtlü bir düelloya dönüşür. Kadraja girmek ya da girmemek, işte bütün mesele budur.

Bilgi için:www.ikincikat.org

Adres: Emekyemez Mah., Sarı Zeybek Sok.,
Demirci Fettah Çıkmazı, No: 2, Kat: 2, Karaköy
Tel: 0544 527 25 69

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here