Semaver Kumpanya’da Bu Ay

editor
86 Görüntülenme
Semaver Kumpanya’da Bu Ay

erdaleren2002 yılında Işıl Kasapoğlu tarafından kurulan Semaver Kumpanya, 2013 yılını geride bırakırken, Aralık ayında, geçtiğimiz sezon seyircisini sürekli katladığı iki oyununu sunmaya devam edecek.  “Metot” ve “Bir İnfazın Portresi” her hafta dönüşümlü olarak, Cuma ve Cumartesi akşamları saat 20.30’da Çevre Tiyatrosunda sahnelenecek. Aralık ayında ayrıca, bir belgesel film gösterimi olacak.Tunç Erenkuş’un yönettiği, müzikleri Ayşe Tütüncü’ye ait olan “Oğlunuz Erdal”adlı belgesel film, Semaver Kumpanya’nın konuğu olacak.

İspanyol yazar Jordi Galceran’ın yazdığı ve Serkan Keskin’in sahnelediği “METOT”, dört kişilik bir oyun; iş görüşmesine gelen dört kişi, bir şirketin toplantı odasında, tüm hünerlerini ortaya koyup, işi kapmak için gizem dolu çeşitli sınavlardan geçiyorlar. İspanyol Jordi Galceran’ın 2003 yılında kaleme aldığı ve günümüz iş dünyasının acımasız yönlerini ortaya koyduğu bu oyun, yazarına dünya çapında bir ün getirdi. Semaver Kumpanya’nın sunduğu bu psikolojik gerilim, 6 – 7, 20  ve 21 Aralıktarihlerinde saat 20.30’da Çevre Tiyatrosunda sahnelenecek.Metot_emollaoglu_027406

İngiliz yazar Howard Barker’ın “Bir İnfazın Portresi” adlı oyunu,  Zeynep Su Kasapoğlu’nun rejisiyle 13-14, 27 ve 28 Aralık tarihlerinde saat 20.30da Çevre Tiyatrosunda sahnelenecek. Kalabalık kadrosuyla geçtiğimiz sezon seyircilerin büyük beğenisini kazanan “Bir İnfazın Portresi”,  16. Yüzyılda İnebahtı Savaşı sonrası Venedik’te geçiyor. Ülkenin en önde gelen ressamı Galactia’ya, devletin kazandığı zaferi ölümsüzleştirmek için bir tablo siparişi verilir. Galactia’nın gerek kadın olması, gerek yakın çevresi ve ülke koşulları, ressamın üzerinde ağır bir baskı oluşturur. Ressamla Venedik Cumhuriyeti arasındaki mücadelenin sonucu, en az savaşın kendisi kadar ağır olacaktır.

OĞLUNUZ ERDAL
Sinan Suner, Zekeriya Önge, Erdal Eren, Ercan Koca; “Oğlunuz Erdal” belgeseli, bu genç insanların kısa öykülerinin üzerinden Türkiye’nin, 1977 – 1984 yılları arasındaki karanlık dönemini yeniden hatırlatmayı ve o dönemi soğuk bir tarih algısından çıkarmayı, insancıllaştırmayı denemekte.

Çalışmaları yaklaşık üç sene süren bu belgeselin odağında Erdal Eren’in kısa hayatı var; belgesel, onun doğduğu topraklardan başlayarak, ailesi, dostları ve tanıklarıyla idamına kadar geçen süreyi dönemiyle birlikte anlatır.

Tunç Erenkuş’un yönettiği, müzikleri Ayşe Tütüncü’ye ait filmin röportajlarını Tevfik Taş gerçekleştirmiş. Film 15 Aralık Pazar günü saat 15:00’te ücretsiz gösterilecek.

SEMAVER KUMPANYA ARALIK 2013 PROGRAMI
6 Aralık Cuma  METOT 20:30 Çevre tiyatrosu
7 Aralık Cumartesi METOT 20:30 Çevre tiyatrosu
13 Aralık Cuma BİR İNFAZIN PORTRESİ 20:30 Çevre tiyatrosu
14 Aralık Cumartesi BİR İNFAZIN PORTRESİ 20:30 Çevre tiyatrosu
15 Aralık Pazar OĞLUNUZ ERDAL 15:00 Çevre Tiyatrosu (belgesel film- ücretsiz)
20 Aralık Cuma METOT 20:30 Çevre tiyatrosu
21 Aralık Cumartesi METOT 20:30 Çevre tiyatrosu
27 Aralık Cuma  BİR İNFAZIN PORTRESİ 20:30 Çevre tiyatrosu
28 Aralık Cumartesi BİR İNFAZIN PORTRESİ 20:30 Çevre tiyatrosu

BİLET FİYATLARI:
Öğrenci 20TL
Tam: 30TL

SEMAVER KUMPANYA İLETİŞİM BİLGİLERİ:

www.semaverkumpanya.com

Tel: 0212-585 59 35

info@semaverkumpanya.com

Adres: Kuvayi Milliye Cad, Çevre Sok, Çevre Tiyatrosu, Kocamustafapaşa

Biletlerimiz, www.biletix.com sitesi üzerinden de satışa sunulmaktadır.

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku