8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Sevgili Hayat” adlı oyun Bakırköy Kadın ve Çocuk ceza evinde tutuklu ve hükümlü kadınlar için sahnelendi.

11 Mart 2015 tarihinde gerçekleşen etkinlikte iki kadın savaşın kaosunda, ‘gitmekle kalmanın’ sanrıları arasında kendi yazgılarına sürüklenişi anlatılıyor.

Sevgili Hayat

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Zafer Kayaokay “Devlet Tiyatroları olarak kurumsal kimliği ve misyonu gereği ayırt etmeksizin bütün vatandaşlarımıza tiyatro hizmeti sunmakla yükümlüyüz. Bir fedakarlık değil görevimizi yapıyoruz.Hem 8 Mart Dünya Kadın Günü’nü  en dramatik mekanlardan birinde Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi’nde kutluyoruz ;  hem de kader mahkumu kadın ve evlatlarımızın  yalnız olmadıklarının , “bizim kadınlarımız ”ve “ bizim çocuklarımız” olduklarının altını çizmeye çalışıyoruz. Bu oyunumuzla, biz de,  İstanbul Devlet Tiyatrosu olarak  kadının onuruna saygı duruşunda bulunduğumuza inanıyoruz.”, dedi.

Toprağından sökülüp atılanların kültürüne, müziğine ve trajedisine farklı bir bakış. 1922 yılı İzmir’inde, “Amane” kahvelerinde şarkı söyleyen Eleni ile sokaklarda yaşayan Lena’nın hayatları kesişir…

Yazan: Funda Özşener
Yöneten: Metin Belgin
Oyuncular: Yeşim Gül, Ebru Aytürk Evren

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here