Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi Moğolistan’da

editor
802 Görüntülenme

Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi, Moğolistan Devlet Kukla Tiyatroları “GELİŞİM” Projesi kapsamında Moğalistan’a gidiyor.

Konuyla ilgili Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi’nden yapılan açıklama şöyle:

 

“Moğolistan Devlet Kukla Tiyatroları ile İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansı tarafından hazırlanan ve Moğolistan Kukla Kültürünün geliştirilmesi ,yeni nesilin yaratıcı sahne sanatları ile desteklenerek eğitilmesini hedefleyen Projenin Danışmanlığını yapmak ve Moğol Devlet Kukla Tiyatroları stratejik gelişim sürecinin yol haritasını çizmek üzere Moğolistana gidiyoruz.

 

Geleneksel kukla stilleri İle dijital 2d ve 3d hologram tekniklerinin sahne üzerinde harmanlanacağı projede “ Swan Lake” balesini kuklalar ile sahneleyeceğiz.

Tiyatromuz Geleneksel Sopalı Kukla ve Marionette üzerine kuklacı kadrolarına eğitim verecek, Başkent Ulanbator’da bulunan Devlet Kukla Tiyatrosunun daveti ile kurumun kukla imalatı sorumlularına ve oyuncularına çağdaş kukla sanatı ve fabrikasyonda yenilikler üzerine çalışmalar yapacak,yapılan çalışmalardan ortaya çıkan kukla teknikleri ve verileri ile Tchykovski’nin ünlü balesi ” Kuğu Gölü”nü modern bir anlayışla sahneleyecegiz.”

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku