Sevinçer Kukla Tiyatrosu Hindistan’da!

editor
827 Görüntülenme

Hindistan’ın İshara Kukla Vakfı tarafından her yıl organize edilen ve dünyanın en prestijli kukla festivalleri sıralamasında önemli bir konuma sahip “Uluslaratası İshara Kukla Festivali”nin 18.si bu yıl Şubat ayında düzenleniyor.

Festival, bu yıl ilk defa Türkiye’den bir Kukla Tiyatrosu’nu programına davet etti.

Sevinçer Kukla Tiyatrosu, 2020 Festival sezonunu Hindistan’da modern stillerde kuklaların kullanıldığı “Sleepless” isimli oyunu ile açacak. Geçen yıl Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Moğolistan da sergilenen ve ödüller alan oyun, Hindistandaki festivalden sonra yurtdışı festivaller turuna devam edecek.

Genel Sanat Yönetmenliğini Dadi Padumjee’nin yaptığı festivale, Türkiyenin yanı sıra 7 diğer ülkeden tanınmış kukla tiyatrolarıda katılacak. Uluslararası Kukla Birliği’nin başkanlığınıda yapan Dadi Padumjee, geçtiğimiz Mayıs ayında ülkemizde ”Gandi” ve onun yaşam öyküsünü resmettiği oyunu ile Hindistan’ı ülkemizde temsil etmiş bu süreçte Sevinçer Kukla Tiyatrosu‘nu Büyükçekmecede’ki tiyatrosunda incelemelerde de bulunmuştu.

18.kez gerçekleşecek İSHARA İNTERNATİONAL PUPPET FESTİVAL 14 /21 Şubat tarihleri arasında Yeni Delhi, Mumbai ve Ahmedebad şehirlerinde gerçekleşecek.

Festival sürecinde, Sevinçer Kukla Tiyatrosu profesyonel oyunculara ve yönetmenlere yönelik kukla oynatımı ve yaratımı teknikleri üzerine atölye çalışması gerçekleştirecek.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku