Sherlock Hayranlarına Büyük Müjde…

editor
88 Görüntülenme
Sherlock Hayranlarına Büyük Müjde…

Kaynak: sinekafe.com
Çizgi roman, sinema ve TV dünyasını bir araya getiren Comic-Con’un yıldızlarından biri de yeni sezonu 2017 yılında ekrana gelecek olan Sherlock dizisiydi. 2 yılı aşkın süredir hayranlarının merakla beklediği 4. sezon fragmanı nihayet etkinlikte görücüye çıktı.

sherlock

Comic-Con Hall H’in konuklarından biri de Sherlock dizisinin başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch oldu. Dr. Strange adlı filmiyle de izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Cumberbatch, her iki yapımın da yıldızı olarak Comic-Con’un en çok ilgi gören konuklarından oldu.

2016 yılbaşında The Abominable Bride adlı özel bölümden bu yana diziye dair hiçbir ipucu alamayan hayranlar, panelde yapımcıları ve Cumberbatch’i soru yağmuruna tuttu. Dizide Mary Morstan karakterini canlandıran Amanda Abbington, yeni sezonla ilgili olarak, ”Gerçekten çok karanlık. Steven ve Mark’ın bugüne kadar yazdıkları en karanlık sezon. Senaryoyu okuduğumuzda hepimiz şok geçirdik ve tabii her zamanki gibi müthişti” dedi.

 “Sezon meşgul olduğum için gecikti”

Sherlock’un izleyiciyle buluşmasının kendisi başta gelmek üzere oyuncuların yoğun takvimleri nedeniyle geciktiğini de aktaran Benedict Cumberbatch,  Marvel yapımı Doctor Strange filmi nedeniyle Sherlock’un etkilendiğini, ayrıca Martin Freeman’ın da Fargo ve Start Up dizilerinde rol aldığını anımsattı.

sherlock-special-675x290

Dizinin yeni sezonunda Sherlock’un çok duygusal anlar  yaşayacağını ve ruhsal sıkıntı içine gireceğini anlatan Cumberbatch de, ”Bu gerçekten duygusal bir iniş çıkış. Virajları öğrenmek ve o virajlar da gerçekten çok etkili” diyerek canlandırdığı karakterin yeni sezonda yaşayacaklarına ilişkin ipucu verdi.

Dizide canlandırdığı karakterin başlangıçtan bu yana çok değiştiğini de dile getiren Cumberbatch, ”Bütün karakterlerde büyük bir dönümü var ve bu da bir aktörün oynamaktan büyük bir memnuniyet duymasını sağlıyor” dedi.

Bu dönüşümün Sherlock ile ağabeyi Mycroft’un 4. sezondaki ilişkisini de derinden etkileyeceğini anlatan Cumberbatch,  aralarındaki birçok sorunun çözüleceğini ve aile bağlarının yeniden güçlü şekilde kurulacağını söyledi.

Çekimlerin 2 hafta içinde biteceğini belirten yapımcı Steven Moffat, sorular üzerine dizinin 5. sezonunun çekilip çekilmeyeceğinin ya da 4. sezonun son sezon olup olmadığının henüz belli olmadığını belirtti. Diğer yapımcı Mark Gatiss ise bu soruya karşılık olarak,  “Biz her zaman için devam edebileceğimizin umudunu taşıyoruz. Çünkü herkes bu diziyi çok seviyor” dedi.  Moffat, Gatiss’in bu sözleri üzerine araya girerek, ”Herkes neden kahramanlarımızın 4. sezonda sağ kalabileceğini düşünüyor ki. Size bu sezon karanlık demiştik” diye espri yaptı.

İşte dizinin merakla beklenen 4. sezon fragmanı:

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku