“Şimdi Sırası mı?” Seyircisiyle Buluştu!!!

editor
86 Görüntülenme
“Şimdi Sırası mı?” Seyircisiyle Buluştu!!!

İstanbul Kumpanyası 2017-2018 tiyatro sezonuna, bir komedi oyunu olan “Şimdi Sırası mı?” ile giriş yaptı.

George Feydau’nun “Kadınlar Terzihanesi” adlı oyunundan Tarık Şerbetçioğlu tarafından günümüze ve ülkemize uyarlanan “Şimdi Sırası mı?” adlı oyunun yönetmeni Tarık Şerbetçioğlu. Dekor ve kostüm tasarımları ise Binnur Şerbetçioğlu imzasını taşıyor.

Oyunda; Doktor Ferit Bey parası için evlendiği karısının bitip tükenmek bilmeyen kıskançlıkları ve kaynanası İkbal Hanım’ın dırdırından hayli sıkılmıştır. Günün birinde hastası Belkıs Hanım ile bir kaçamak yaşamak ister. Belkıs Hanım buluşacakları gün Ferit Bey’i bekletir gelmez. Ferit yorgun, kızgın ve perişan bir halde eve gelir.

Gece kocasının eve gelmediğini anlayan Nazan Hanım annesi İkbal Hanım’a kocasının kendisini aldattığından şüphelendiğini söyler. Damadını pek sevmeyen ve bu evliliğe kızının hatırına onay veren İkbal Hanım’a gün doğar. Ferit dün gece eve gelmemesinin sebebi olarak kuzeni Kamuran’ın hastalığını bahane eder. Ancak hiçbir şeyden haberi olmayan Kamuran çıkıp gelince işler karışır.

Oyunun oyuncu kadrosu ise şöyle; Tarık Şerbetçioğlu, Cem Özoktay, Seda Nuroğlu, Deniz Nida Şener, Gizem İnceoğlu, Ezgi Altıkulaç, Dilara Büyükbayraktar,  Aydeniz Kurtuluş, Deniz Noyan, Serhan Atak, Doğanay Cireli, Yansı Deniz Özçelik.

Oyun Takvimi
4 Kasım 2017 Cumartesi 20:30 Kozyatağı K.M
26 Kasım 2017 Pazar 19:00 Kadıköy Barış Manço K.M
12 Aralık 2017 Salı 20:30 Caddebostan K.M

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku