Çimler biçiliyor. Çalılar budanıyor. 7/24 kapalı devre. Her şey olması gerektiği gibi. Koskocaman, masal gibi bir havuz… “Merhaba” diyor. „Nasılsın?”

Uzakta, duvarın ardında bir sürü köpek havlıyor.”

Kentsel dönüşümün günlük hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde “güvenlikli site” olgusu da farklı PR konseptleriyle karşımıza çıkıyor: Şehrin merkezinde modern, çağdaş, güvenli ve huzurlu bir yaşam, artık bizden sadece birkaç taksit uzakta.

Şehir, daha iyi olma yolunda sürekli ve akıl almaz bir değişim halinde. Şehrin yaşam alanları, çizgileri yeniden çiziliyor. Bu çizgiler çekilirken yerimizi almak zorundayız!

site1

gnlev’in sahneye koyduğu oyunu “SİTE”de, mükemmel eğitimden bahsediliyor. Günlük yaşamda aktif olan çiftlerden, yardım gecelerinden, vücut bakım setlerinden, sorumluluklardan, pedagojiden…

Kısacası „SİTE“, şehrin keşmekeşinden, dışarıdaki tüm o kötülüklerden kaçıp, güvenli yaşamlar sürdürmek isteyen insanların öyküsüdür.

Gerçeklik ve oluş arasındaki çelişkinin güvenlik kameralarına takıldığı oyunda, her şeyin sürekli onarılıp başa döndüğü steril yaşam alanlarının karanlıkları dile getiriliyor

2011 yılında kurulan tiyatro topluluğu gnlev, dört sezondur devam eden “Yüksek Derece“ ve „04:34“ adlı oyunlarının ardından “SİTE” ile seyirciyle buluşuyor.

Oyuncular: Dicle Alkan, Doğa Demirhan, Semra Morgil, Öykü Oktay, Emre Taştekin
Yazan & Yöneten: Turgay Doğan
Müzik: Farfara & Men With A Plan & goodgame
Sahne Tasarımı: Nihan Arısoy & Turgay Doğan
Işık tasarımı: Uğur Küçükdağ
Yönetmen Yardımcısı: Merve Mutafoğlu
Teknik: Tolga Sarıaydın
Grafik Tasarım: Suyumbike Güvenç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here