“Sultan Gelin” Eskişehir’in İlçelerinden Gelen Seyircilerle Buluşmaya Devam Ediyor

editor
387 Görüntülenme
“Sultan Gelin” Eskişehir’in  İlçelerinden Gelen Seyircilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının Sahnelediği, Cahit Atay’ın “Sultan Gelin” adlı oyununun bu haftaki konukları Seyitgazi, Kırka, Ihlamurkent ve Çamlıca’dan gelen izleyiciler oldu. 

Sahnelenmeye başladığı ilk günden itibaren Eskişehirlilerin büyük ilgi göstererek salonları doldurduğu “Sultan Gelin” adlı oyun, geçtiğimiz günlerde yine renkli bir izleyici kitlesinin karşısına çıktı. “Sultan Gelin” oyunu Anadolu’nun kırsalında yaşayan insanların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alıyor. İzleyenlere hüznü ve komediyi bir arada yaşatan oyunun rejisini Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat Atak gerçekleştirdi. 

Şehir Tiyatrolarının Sultandere Sahnesi’ni bu hafta, Eskişehir’e bağlı Seyitgazi, Kırka ve Ihlamurkent ilçelerinden gelen vatandaşlar doldurdu. Oyunu ayrıca Çamlıca Mahallesi sınırları içinde yer alan Nemli Köyü, Magnezit Madeni’nde çalışan işçi kadınlar da izlediler. Vatandaşlar oyunu büyük bir ilgi ve beğeni ile seyrederek bitiminde ayakta alkışladılar. 

Gösterim sonrasında, oyunla ilgili sohbet etmek üzere, “Sultan Gelin”de rol alan sanatçılar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile bir araya gelen vatandaşlar, beğeni ve tebriklerini dile getirerek güzel vakit geçirdiler, ardından bir arada fotoğraf çektirerek bu değerli etkinliği ölümsüzleştirdiler. 

Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edildiği “Sultan Gelin” oyunu, Sultandere Sahnesi’nde Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak, her hafta Perşembe günleri sahnelenmeye devam edecek. 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1