Tatavla Tiyatro “İnsan Çağı” Oyunuyla Bursa’da!

editor
608 Görüntülenme

Tatavla Tiyatro “İnsan Çağı” oyunuyla iklim krizine “DUR” demek için Bursa’da …

Oyun Hakkında:

Oyunlarıyla toplumsal ve evrensel sorunlara değinen Tatavla Tiyatro “İnsan Çağı” oyunuyla, yaşadığımız zamanın en önemli sorununu sahneye  taşıyor: “Ekolojik Yıkım”.

İnsan eliyle tüketilen ve büyük bir yokoluşa doğru hızla giden dünyaya karşı, Tatavla Tiyatro da ‘acil durum’ ilan etti. Tiyatronun bütün olanaklarını, küresel iklim krizi ekseninde, 16 kişilik oyuncu kadrosuyla, şarkıları ve danslarıyla sezon boyu seyirciyle buluşturacak tiyatro, bu yıl 50. Yaşını kutlayan ve toplumsal olaylarla çocuk tiyatrosu arasındaki ilişkiyi en iyi kuran tiyatrolar arasında kabul edilen Grips Tiyatrosu’nun “Gök, Toprak, Hava, Deniz” oyun metnini, “İnsan Çağı: Antroposen ya da Kapitalosen” adıyla, Eraslan Sağlam uyarlaması, dramaturjisi ve rejisiyle sahneye  taşıyor.

Oyunun bilimsel danışmanlığını Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Ömer Madra ve Açık Radyo programcısı, gazeteci, yazar Murat Can Tonbil üstleniyor.

Oyunun en temel özelliği ise seyircisinde yaş grubu aramıyor olması. 16 yaşındaki iklim aktivisti ve önderi Greta Thunberg’e de sıkça selam çakan oyun, bu oyunu yan yana izleyecek çocuk, genç ve erişkin seyircilerini bekliyor.          Ayrıca her oyunda, alanında uzman bir ekolojist, oyunu seyircilerle birlikte izliyor ve oyundan sonra yapılacak forumun da konuğu oluyor.

14 Eylül’de prömiyer yapan ve birçok kez kapalı gişe oynayan İnsan Çağı bu defa  Bursa’daki  tiyatro severler için 10 Mart  Salı günü Saat:19:00 da Nilüfer Belediyesi Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi Ayşe Selen Deneme Sahnesi’nde perde açıyor.

Gösteri biletlerini; Biletix den alabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için 0 212 233 52 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku