Tatavla Tiyatro mayıs ayını festivalle kutluyor. Sezonun sonlarına yaklaşılmasına rağmen Tatavla Tiyatro, oyunlarını seyirciyle buluşturmaya devam ediyor.

Mayıs ayını ise festival ile geçirmeyi planlayan Tatavla Tiyatro, 25-29 Mayıs arasında gerçekleşecek olan BeyoğluFest’e Moliere’in beğenilen oyunu “İnsandan Kaçan” ile katılıyor.

insandankacan (4)

Beyoğlu’nu yeniden canlandırmak ve bugüne kadar taşıdığı farklı kimlikleri buluşturmak için düzenlenen BeyoğluFest programında Tatavla Tiyatro, kendi sahnesi Tatavla Sahne ile festival mekânı olarak yer alıyor.

25-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Tatavla Tiyatro, Yiğit Sertdemir’in yönettiği Tatavla Tiyatro oyuncularının oynadığı “İnsandan Kaçan” oyunuyla 25 Mayıs Çarşamba 20:30’da Tatavla Sahne’de perde açacak.

Tiyatro dünyasının dahi yazarları arasında yer alan Moliere’in en olgun eseri olarak bilinen “Le Misanthrope – İnsandan Kaçan”, Fransız aristokrasisinin ikiyüzlülüğünü ortaya koyarak, genel anlamda tüm insanların paylaştığı zayıf noktalara dikkat çekiyor: Samimiyetsiz olma halleri…

insandankacan (3)

Oyunu, Altıdan Sonra Tiyatro ve Kumbaracı50’nin kurucularından, Şehir Tiyatrosu sanatçısı, oyuncu, yazar ve yönetmen Yiğit Sertdemir sahneye koyuyor. Farklı bir hareket düzeniyle seyirciyle buluşan oyunun koreografisi Senem Oluz’a, ışık tasarımı İsmail Oğuz’a, sahne tasarımı Candan Seda Balaban ve Yiğit Sertdemir’e, giysi tasarımı Candan Seda Balaban’a, oyunun müzikleri ise Serkan Okanar’a ait.

25 Mayıs 2016, Çarşamba akşamı saat 20:30’da Tatavla Sahne’de sahnelenecek oyunun biletleri, gişenin yanı sıra Biletix’ten de temin edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here