Tezat Sanat “Anılarla Atatürk” Oyunuyla Tatavla Sahne’de…

editor
805 Görüntülenme

Tezat Sanat,  “Anılarla Atatürk” oyunuyla Tatavla Sahne’ye geliyor. 10 Nisan Çarşamba günü saat 20:30’da Tatavla Sahne’de sahnelenecek “Anılarla Atatürk” oyunu Avrupa turnesi öncesi son oyunlarını oynuyor.

Duru Tiyatro’da prömiyer yaparak başladığımız “Anılarla Atatürk” oyunu, İstanbul içinde ve Trakya turnelerinde kalabalık bir seyirci kitlesiyle seyircisiyle buluştu. Oyun, Atatürk’ün yaşayan, kanlı canlı bir insan olduğunu, heykellerden ya da fotoğraflardan ibaret olmadığını anlatmayı amaçlıyor. Atatürk’ün anılarını anlatarak O’nu fikirleriyle, düşünceleriyle ve etten, kemikten yaratılmış, aramızda dolaşan bir insan haline getirmeyi hedefliyor.

eniden

“Anılarla Atatürk” oyunu, bir meddah tarafından anlatılan anılardan oluşuyor. Meddah Atatürk’ün çocukluğundan başlayarak ölümüne kadar olan dönemi seyirciyle paylaşır. Oyun, Atatürk’ün kanlı canlı, yaşayan bir insan olduğunu, unutulmaya yüz tutan insani özelliklerini tekrar hatırlatmak ve medeni milletler seviyesine ulaşmanın yollarını aktarıyor.

Tek perde olan ve 60 dakika sürenin oyunun künyesi şöyle: Oyunun yönetmenliğini Senem Cevher yaparken müziklerini Türkü Deyiş Çınar hazırladı. Dört yıl süren yoğun çalışma sonrası oyun metnini oluşturan Cüneyt İngiz oyunda meddahı canlandırıyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku