cinkaTheater an der Ruhr ile geçtiğimiz sezon başlayan partnerlik, bu yıl ortak bir projede birleşti. Theater an der Ruhr’un ortak yapımcı olarak yer aldığı “ÇİNKA” adlı müzik tiyatrosunun ana ekseni, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin doğası ve bu doğanın içinde yaşayan insanların sesini, tavrını, yaşamını nasıl etkilediği.

ÇİNKA; Yiğit Sertdemir’in yönetiminde, Birol Topaloğlu, Candan Seda Balaban, İlyas Odman ve Yüksek Aymaz’ın ortak tasarımlarıyla şekillendi. Oyun, bölge müziğinin önemli araştırmacılarından biri olan Birol Topaloğlu‘nun bu coğrafyada topladığı gerçek sesler ve şarkılar, bu şarkıların sanatçının kullandığı beş enstrümanın sesi ile hikayelerine kavuşma yolculuğuna davet ediyor seyirciyi. Laz mitolojisinin önemli karakterlerinden “ÇİNKA” ise bu yolculuğun ana kılavuzlarından biri olacak.

Ortak tasarımla yaratılan müzik tiyatrosu “ÇİNKA”da, Candan Seda Balaban ve İlyas Odman’la birlikte müzikleri ve entrümanlarıyla Birol Topaloğlu, ışık tasarımıyla da Yüksel Aymaz sahnede birlikte yer alacaklar.

Oyun, 23-24 Aralık’ta 20:30’da Kuledibi’ndeki D22 sahnesinde seyredilebilir.

D22 Sahnesi
Bereketzade Mh., Şair Ziya Paşa Cd No:13, Kuledibi-Galata- İstanbul
Telefon:(0212) 293 1992

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here