Tiyatro Kedi “Gulyabani” İle Yeni Sezonu Açıyor!

editor
146 Görüntülenme
Tiyatro Kedi “Gulyabani” İle Yeni Sezonu Açıyor!

Tiyatro Kedi, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın unutulmaz eserlerinden “Gulyabani”yi tiyatro sahnesine taşıyor… Kahkahalarla izleyeceğiniz “Gulyabani” 7 Ekim 2016 tarihinde, Trump Kültür ve Gösteri Merkezinde, tiyatroseverlerle buluşuyor!

damla-cercisoglu_bulent-alkis_gulyabani_2

1912 İstanbul’unda, eski bir konak. Konağın yaşlı hanımefendisi ve onun iki sadık hizmetlisinden başka “farklı konukları” da var. Yazarın anlatımıyla “ecinnililer ve periler”! Sonra, bir gün konağa genç/güzel/akıllı bir hizmetçi geliyor ve işler karışıyor…

Tüm sene perdesini hiç kapatmayan Tiyatro Kedi, yeni sezondaki ilk oyunu Gulyabani ile, işte bu “müzikli”, “danslı” ve “ çok eğlenceli” bir maceraya çağırıyor seyircilerini. Bir yandan da, “ Bunları görün, eğlenin ama sakın gerçekten inanmaya kalkmayın” diye kulaklarına fısıldıyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın romanından Gökçe Biçer’in oyunlaştırdığı Gulyabani’yi, Hakan Altıner sahneye koydu. Besteler Cenk Taşkan, Koreografi Gökmen Kasabalı imzasını taşıyor. Oyunun büyük sürprizi ise, Gulyabani rolüyle, tam bir “ illüzyon gösterisi” yapacak olan, yılların Sihir Ustası Sermet Erkin.

“Gulyabani” nin “büyülü” konağının sırrını çözen genç çifti Damla Cercisoğlu ile Bülent Alkış, diğer sakinlerini ve perilerini; Nükhet Akkaya, Işık Selin Kuyumcu, Reyhan Aydınsel,  Efe Yeşilay, Onur Yaldız, İrem Uğural, Kübra Madak, Akın Dirgen, Fatih Aslan canlandırıyorlar.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku