Tiyatro Keyfi’nden 2 Müzikal!

editor
68 Görüntülenme
Tiyatro Keyfi’nden 2 Müzikal!

Tiyatro Keyfi’nde “Cahide Sonku” müzikali 3. sezonuna 5 Ekim Perşembe akşamı 20:30’da topluluğun ana salonu olan Süzer Plaza’daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de giriyor.

Gökhan Erarslan’ın yazdığı, Kemal Başar’ın yönettiği eserin müzikleri Orhan Enes Kuzu, ışık tasarımı Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı ise Canan Göknil imzasını taşıyor. İnişli çıkışlı ibret alınacak hayatının yanı sıra ilk Türk kadın star, ilk Türk kadın sinema yönetmeni ve yapımcısı da olan Cahide Sonku’ya Gizem Yağız hayat veriyor. Muhsin Ertuğrul’dan Adnan Menderes’e, Zeki Müren’den Türkan Şoray’a bir dönemin panaroması niteliğindeki müzikal 14 Ekim Cumartesi 20:30’da da Barış Manço Kültür Merkezi’nde izlenebilir.
Tiyatro Keyfi’nin yeni sezon projesi, Nava Semel’in yazdığı, dünyanın her yerinde büyük yankı uyandırmış olan “Gözlerin Ardında”… Dünyada ilk kez müzikal olarak, tiyatro – konser formunda sahneye konan eserin yönetmeni Kemal Başar; müzikler Özgün Uğurlu, ışık tasarımı Yüksel Aymaz’a ait. Özgün ve orkestrasının sanatçının çok sevilen şarkılarının yanı sıra eser için yeni yaptığı şarkıları da canlı performansla sergileyeceği müzikalde down sendromlu oğlunun doğumundan sonra eşi dahil herkes tarafından yalnız bırakılan ressam anneyi Eda Kandulu oynuyor. Biletleri Biletix’te satışa sunulan, aynı zamanda bir down sendromu farkındalık projesi de olan eser 8, 22 Kasım ve 6, 20 Aralık Çarşamba 20:30’da Garajistanbul sahnesinde izleyici karşısına çıkıyor.
2013’te uluslararası bir şirket olan Emma Art’ın bir markası olarak kurulan Tiyatro Keyfi’nin eserleri hakkında ayrıntılı bilgiler, aylık oyun programı ve biletler için topluluğun www.tiyatrokeyfi.com.tr adresindeki internet sitesi ziyaret edilebilir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku