Tiyatro Lavean, yeni yıla yeni oyunla giriyor: “İnziva”

editor
561 Görüntülenme

Tiyatro Lavean’ın yeni oyunu ‘İnziva’ ilk gösterimini gerçekleştiriyor!

Tiyatro Lavean’ın 2019-2020 tiyatro sezonundaki yeni oyunu “İnziva”, ilk gösterimini Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz sezonun ödüllü oyunu Maskeliler ile büyük beğeni toplayan Tiyatro Lavean, 2019 – 2020 sezonuna yeni oyunu İnziva ile 11 Ocak 2020 tarihinde başlıyor.

Berat Beyoğlu’nun yazıp yönettiği İnziva’nın oyuncu kadrosunda Caner Kızgın ve Yusuf Mahmut Çitil yer alıyor. Oyunun müzikleri ise başarılı rap sanatçısı Allâme’ye ait.

 

Oyunun konusu kısaca şöyle:

 “İki düşman askeri, kutsal bir bölgeye hâkim olmak için savaştıkları sırada aynı mağaraya düşerler. Tek başlarına kurtulmalarının imkânsız olduğu bu mağarada iki asker arasında ölmek ve öldürmek üzerine bir savaş başlar. Zaman ilerledikçe zihinlerinin anlamlandıramayacağı esrarengiz olaylar meydana gelir. Yaşanan gizemli sarsıntılarla önce mağarada bulundukları konumları, daha sonra üniformaları, daha sonra da anıları yer değiştirmeye başlar.

Tüm bu gizemli olaylar sırasında birbirleriyle ve kendileriyle yüzleşip kurtulmaya çalışırken, sonunda birileri onları bulur. Fakat artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.”

Oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hacer Duran, ışık tasarımında ise Zabit Erol’un imzası bulunuyor.

İnziva, 11 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 20.30’da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki ilk oyunuyla seyirciyle buluşacak.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku